Wpis z mikrobloga

najgłupsza rzecz jaką czytałem


@Jamniki2: mało czytasz.

Powiedz to firmą co wydają miliony na programistów, że jednak to niepotrzebne.


@marcaj: dlaczego? Przecież nikt inny nie stworzy tak zeskalowanego kodu jaki jest wymagany. A już na pewnie nie chat gpt na obecnym poziomie rozwoju.

To narzędzie jak każde inne, trochę jak byś stwierdził że jak robotnik potrzebuje łopaty to jego praca jest bez sensu bo można to koparką zrobi


@marcaj:
@inflacja_biedaku: I tak i nie. Ogólnie zgadzam się z twoją gorzką konstatacją.
Jednak Chatgpt nie umie kłamać.
Zapytałem go o książkę i podał niewłaściwego autora.
To łatwo zweryfikować.
Gdyby był subtelniejszy i pobierał kluczowe dane z wiarygodnych źródeł np. z Wikipedii czy choćby księgarni, a zmyślał niuanse to byłby bardzo niebezpieczny.
A tak to widać od razu, że to durne narzędzie w sam raz dla gimbazy.
Tylko to stan na dziś,
Dawniej człowiek pół nocy siedział w guglu i szukał jakiegoś dawno nie istniejącego forum z rozwiązaniem.


@Kroledyp: teraz już nie ma for dyskusyjnych, ludzie przestali dzielić się wiedzą więc wymyślono modele które wymyślają rozwiązania na podstawie modeli statystycznych. I to niby postęp jest XD

próbowałem chatem gpt robić zadanie z fizyki to wyszły takie bzdury że głowa mała. Że statystyki jeszcze gorzej. Z programowaniem sobie radzi całkiem dobrze i nawet nie
Tam nie ma nic nowego, zauważ że zagadnienia o których napisałeś nadal są proste i schematyczne. I do tego GPT się nadaje. Zrobi sensownie wszystko to co jest opisane w dużej ilości publikacji, jest elementarnymi zagadnieniami matematy i fizyki albo po prostu do znalezienia na Wikipedii.


@japycz: zjawisko waszego masowego wypierania gpt jest niesamowite i serio powinno być jakoś szerzej opisane. Jesteście dokładnie tą samą januszerią z lat 90 która narzekała
powiedz że nie znasz się na GPT bez mówienia że się nie znasz.


@Morf: brawo znajdź jeden szczegół albo specyficzny przypadek i się przywal. Zresztą, nigdzie nie napisałem że jestem ekspertem od GPT, czy któregokolwiek jego konkurenta.

zjawisko waszego masowego wypierania gpt jest niesamowite i serio powinno być jakoś szerzej opisane. Jesteście dokładnie tą samą januszerią z lat 90 która narzekała i wysmiewała kąkutery bo panie po co jakis komputer skoro
ChatGPT to przełom i ludzie już korzystają z niego w pracy (np. GitHub copilot) a to dopiero początek rewolucji.


@marcaj: przełom, owszem, ale jedynie w adaptacji dla konsumenta oraz na poziomie marketingowym. Technologicznie to to samo co znamy od dekad. Z tym poziomem "nieświadomości" absurdu swoich niektórych odpowiedzi jest co najwyżej narzędziem-ciekawostką lub takim, którego trzeba bardzo wnikliwie pilnować i poprawiać, niewiele jest zastosowań dopuszczających taką niestabilność kompetencyjną.

Copilota używam codziennie
z tym od wielu lat radzą sobie translatory typu DeepL


@japycz: W DeepL i google nie mogę napisać zdania w trzech językach, mieszając trzy różne gramatyki i dostając w odpowiedzi poprawione zdanie tak jakby Native to powiedział (bo akurat GPT lepiej ogania niuanse językowe niż np. google). Do nauki języków GPT jest najlepszy imho.
: przełom, owszem, ale jedynie w adaptacji dla konsumenta oraz na poziomie marketingowym. Technologicznie to to samo co znamy od dekad.


@Wap30: zauważ że większość "specjalistów" tutaj dowiedziała się o zagadnieniu sieci neuronowych dopiero po tym jak pojawił się publicznie chatGPT. Trudno oczekiwać żeby znali rzeczy i narzędzia które były wcześniej. Stąd też ich zachwyty.

W DeepL i google nie mogę napisać zdania w trzech językach, mieszając trzy różne gramatyki i
tzn. do pracy profesjonalnej, bo nikt tam nie wygeneruje 20 linijek kodu naraz z copilota


@Wap30: no to musisz jeszcze sprawdzić jego możliwości. Bo owszem, wygeneruje. Zwłaszcza zajebiście generuje testy, wystarczy napisać nazwę testu i pyk pyk. Owszem, trzeba to sprawdzić, czasem poprawić mockowanie, ale przyspiesza pracę bardzo.
Nie mówiąc już o takich rzeczach jak generowanie regexpów czy prostych crudow.
no to musisz jeszcze sprawdzić jego możliwości. Bo owszem, wygeneruje


@marcaj: źle mnie zrozumiałeś. Copilot jak najbardziej wygeneruje 20 linijek, czy cały skrypt, natomiast w profesjonalnym kontekście, w pracy gdzie są ustalone konwencje, gdzie dbasz o nowoczesność kodu i inne podobne elementy bardzo szybko się przekonasz, że kod generowany z copilota przysparza więcej problemów niż pożytku. Nawet w typowo algorytmicznych przypadkach i tak trzeba ten kod przeczytać, zrozumieć i poprawić, a