Wpis z mikrobloga

  • 0
@japycz: trochę nie o to mi chodziło z tym durnym problemem, problem jest wsm łatwy ale wymaga odrobinkę nakładu pracy. Np mam instrukcję w dzikim języku od rzadkiego urządzania, czy jakiś wzór matematyczny do rozwiązania, dawniej robiłem litr herbaty, siadałem i rozkminiałem temat, dziś wrzucam w brada i elo. Powoli zaczynam się czuć jak jakiś bezmyślny zombie. O, jak ludzie z tego filmu nie patrz w górę.
Wychować na tym Al
Np mam instrukcję w dzikim języku od rzadkiego urządzania


@Kroledyp: z tym od wielu lat radzą sobie translatory typu DeepL

czy jakiś wzór matematyczny do rozwiązania


@Kroledyp: z tym od wielu lat radzą sobie narzędzia typu WolframAlpha

Tam nie ma nic nowego, zauważ że zagadnienia o których napisałeś nadal są proste i schematyczne. I do tego GPT się nadaje. Zrobi sensownie wszystko to co jest opisane w dużej ilości publikacji,
@Kroledyp próbowałem chatem gpt robić zadanie z fizyki to wyszły takie bzdury że głowa mała. Że statystyki jeszcze gorzej. Z programowaniem sobie radzi całkiem dobrze i nawet nie ogarniając można sobie jakiś prosty skrypcik przygotować.
Ale tak ogólnie to najlepiej sobie radzi z tekstem i jeśli się potrzebuje jakieś życzenia czy tekst posta czy coś takiego to można mu podrzucić, poprawić w polskim gramatykę i jest elegancko.

Co do młodzieży to był
@japycz: Rozwiązał mi zadanie z treścią z wieloma niewiadomymi. Po prostu przepisałem treść zadania i wypluł eleganckie rozwiazanie z opisem. Zaden z przytoczonych przez ciebie programow tego nie robi. Mam wrazenie ze ludzie co neguja jego mozliwosci w ogole z chata nigdy nie korzystali.
Tam nie ma nic nowego, zauważ że zagadnienia o których napisałeś nadal są proste i schematyczne. I do tego GPT się nadaje.


@japycz: brzmisz jak typ co krytykował pierwsze samochody: "ale koniem jest szybciej i nie trzeba benzyny". ChatGPT to przełom i ludzie już korzystają z niego w pracy (np. GitHub copilot) a to dopiero początek rewolucji.
  • 0
z tym od wielu lat radzą sobie translatory typu DeepL

z tym od wielu lat radzą sobie narzędzia typu WolframAlpha


@japycz: o widzisz napisałeś coś o czym mówię i o co robiłem dawniej i czym się martwię teraz, są owszem narzędzia ale trzeba je znać, wyszukać, każdy temat rozwiązać z osobna, zainteresować się danym narzędziem.
Teraz wszystko naraz wklepuje w brada, nawet nie musze być dokładny, nie muszę myśleć co robię,
Rozwiązał mi zadanie z treścią z wieloma niewiadomymi. Po prostu przepisałem treść zadania i wypluł eleganckie rozwiazanie z opisem. Zaden z przytoczonych przez ciebie programow tego nie robi.


@Cipkozaur: no tak, bo żeby użyć np. wolframaplha musiałbyś samemu zamienić ta treść na równania....

Mam wrazenie ze ludzie co neguja jego mozliwosci w ogole z chata nigdy nie korzystali.


@Cipkozaur: albo po prostu rozumieja czym jest i jak działa ten model
nie ma nic nowego xD


@Jamniki2: dokładnie. Zagadnienie uczenia głębokiego i sieci neuronowych jest znane i opisane wiele lat temu. Tutaj realna nowością jest jedynie skala użycia.

Zapytaj chatgpt o coś z dziedziny którą bardzo dobrze znasz. Szybko zauważysz jak ten kłamca leje wodę i robi fikołki byleby brzmieć mądrze.


@Ilirian: dokładnie tak, podstawy i teoria jak najbardziej fajnie, bardziej szczegółowo to głupoty, lanie wody i tworzenie alternatywnego świata
Jak ktoś jest w stanie robić coś poważniejszego w pracy przy użyciu tego narzędzia to tylko znaczy że jego praca jest niepotrzebna. Ewentualnie jego poziom jest bardzo niski.


@japycz: xDddd
Powiedz to firmą co wydają miliony na programistów, że jednak to niepotrzebne.
To narzędzie jak każde inne, trochę jak byś stwierdził że jak robotnik potrzebuje łopaty to jego praca jest bez sensu bo można to koparką zrobić xD