Wpis z mikrobloga

#bieganie Mirki jakie rękawiczki do biegania lub mocniejszych spacerów w zimie przy temp poniżej zera? Mam jakieś tańsze opcje z deca, polarowe czy chiński windstoper, ale we wszystkich marzną mi ręce już przy 5st na plusie. Dzisiaj założyłem trzy pary i po 10 minutach miałem skostniałe palce. Coś polecacie? Mogą być nawet opcje na dwie warstwy.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Chekatomba: moze oprócz rękawiczek kup sobie jeszcze rozgrzewacze do dłoni (chyba tak to się nazywa, takie to żelowe i gdy się pstryknie robi się ciepłe i zaczyna twardnieć), albo kup sobie rekawiczki dla himalaistów;)
  • Odpowiedz
@Chekatomba do biegania i spacerów imo jednopalczaste, najlepiej izolują takie rękawiczki. Jak założysz kilka par to kopresujesz je i dlatego słabo izolują, ocieplenie powinno być luźne

Zobacz sobie tez np black diamond wind hood, one akurat są hybrydowe, bo maja palce ale tez oslone
  • Odpowiedz
@czarna-malwa rozgrzewacze chyba nie pomogą, bo mi kostnieją same palce, pewnie kwestia krążenia, więc te ogrzewacze dociepliłyby tylko część dłoni, w której i tak nie czuję dyskomfortu.
  • Odpowiedz
@Chekatomba: Ja do biegania kupiłem parę dni temu mega cienkie linery z Icebreakera i robią niesamowitą robotę. Mega cienkie i lekkie - założenie jest niby takie, żeby zakładać je pod normalne rękawiczki, ale i same dają radę w temperaturach poniżej zera.
  • Odpowiedz