Wpis z mikrobloga

dwa pytanka co do IKE w bossie

1. można tam kupować etfy (IUSQ, SXR8 czy co tam mają) normalnie w euro? czyli, przelewam na ten rachunek który bossa podała w euro, potem kupuję za euro i wszystko jest git? bo zwykle przy takich przeliczeniach są #!$%@? kursy, co prawda prowizja jest większa na euro ale nadal
2. czy możliwa jest wtedy częściowa wypłata? Załóżmy że mam trochę akcji w PLN i reszte konta w euro, nie ma żadnego problemu z wypłatą na przykład 50% wartości akcji w euro? słyszałem że się nie da

#gielda #inwestycje #ike #emerytura
  • 5
@oreze: ike ikze maja prawnie regulowane limity w pln bardzo watpie ze mozesz tam przelac inna walute. Ja u siebie w bossa nie widze nr konta do przelewu w nie-pln. Ale z pytaniami o takie detale to radze do supportu pisac bo nawet jak ktos tu Ci napisze 'tak byku da sie' to chcesz ryzykowac ze to jednak niedozwolone, nalicza to jako przekroczenie limitu i gruby podatek trzeba zaplacic?
@Thrandir: no wlasnie przeczytalem teraz w faq ze tam tylko złotuwy i operacje na walutach juz na koncie, ale muszę dopytać o spredam. Widziałem gdzieś że mieli konta do przelewów i tam pisałeś imię/nazwisko + numer twojego konta w tytule xD