Wpis z mikrobloga

Dzisiejsza aura demonstruje jeden z argumentów za SUVem. I nie chodzi o to, że SUV lepiej jeździ po śniegu (co niektórzy biorą za pewnik i zapieprzają jak po suchym). Przez szerokie opony może być wręcz gorzej.
Chodzi o prześwit. Na większym luzie jedziesz sobie po zaspach bo jest małe ryzyko że trafisz np. w za duży kawał lodu. Łatwo też o miejsce parkingowe bo przy prześwicie, 4x4 i szerokich oponach korzystasz z miejsc pozostawionych przez sedany. Stelvio jeszcze nie zdarzyło mi się zakopać mimo że nie boję się wjeżdżać byle gdzie.
No i bezpieczniej złapać ukryty pod śniegiem krawężnik.
Także łatwość poruszania się w śniegu to duży plus. Niby tylko na parę tygodni w roku, ale przez te parę tygodni jest bardzo przydatny.


#samochody #suv
niegwynebleid - Dzisiejsza aura demonstruje jeden z argumentów za SUVem. I nie chodzi...

źródło: temp_file4958694067002968541

Pobierz
  • 1
Przez szerokie opony może być wręcz gorzej.


@niegwynebleid:
z oponami to jak na filmie ponizej.
tldw: lepiej hamuja ale gorzej przyspieszaja, ale ogolnie roznice sa marginalne i na jedno wychodzi

co do reszty to racja. sam jezdze starym bmw x5 i nie raz mi sie zdarzylo zaparkowac w jakichs zaspach. czasem zdarza sie ze ktos zaparkuje obok mnie w mysl zasady ze jak ja tam wjechalem to on tez moze. no
WykopanyDzon - >Przez szerokie opony może być wręcz gorzej. 

@niegwynebleid: 
z opon...