Wpis z mikrobloga

Podczas nitkowania między 6 i 7 górną po prawej stronie bardzo często dziąsło mi krwawiło, no ale niby to normalne że krwawi czasem. Zauważyłem też że głównie gryzę lewą stroną więc zacząłem prawą no i wtedy zaczął się ból właśnie między 6 i 7. Byłem przekonany że to może od jedzenia co wchodziło między zęby ale zauważyłem od kilki dni że nić strasznie śmierdzi po nitkowaniu właśnie między tymi zębami. Teraz to już sam nie wiem czy to boli ząb czy dziąsło. Oczywiście do dentysty się umówiłem, ale i tak jest kompletnie załamany, że pewnie ząb do zrobienia. Już mam wizje robienia kanałówki i wydania kilku tysięcy łącznie.
#stomatologia #dentysta #stomatolog #zeby
  • 4
  • Odpowiedz
@lentilek: nie, to nie jest normalne, że dziąsło krwawi. To znak, że w tym miejscu jest w stanie zapalnym, z jakiegoś powodu.

Raczej to po prostu próchnica, a miejscowo robiący się stan zapalny dziąsła to potwierdza. Ewentualnie zrobiła Ci się tam kieszeń przyzębna. Nie musi to wcale oznaczać kanałówki.
  • Odpowiedz
  • 0
nie, to nie jest normalne, że dziąsło krwawi.


@SkrytyZolw: Dobrze wiedzieć, czytałem, słyszałem że jak podczas nitkowania może lecieć krew. Akurat to się złożyło że i tak za 1,5 tygodnia idę na wizytę kontrolną bo miałem wcześniej umówioną . Dziwne też, że przepłukałem 2 razy Eludril classic, bo akurat miałem w domu resztkę i przestało boleć czy też krwawić podczas nitkowania.
  • Odpowiedz