Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
hej! rozważam wzięcie kredytu hipotecznego na budowę domu i w związku z tym chciałbym się upewnić czy moje rozumowanie jest poprawne:

1. Mam działkę o wartości 330k, którą chcę wnieść jako wkład własny. Chcę zbudować na niej dom 150m2 - oszacowałem, że firma budowlana weźmie ode mnie 930k za doprowadzenie domu do stanu deweloperskiego. Czy dobrze rozumiem, że w tej sytuacji wysokością kredytu powinno być 600k i bank mi wypłaci w transzach kwotę 600k + wartość wkładu własnego (czyli 330k) - którą będę przekazywał firmie budowlanej?
2. czy do kredytu potrzebuję już zawartej umowy z firmą budowlaną, czy mogę zawrzeć ją później?
3. czy w takiej kwocie jak opisałem w 1 punkcie łapię się na BK2%? resztę warunków (wiek, stan cywilny itd) spełniam

dzięki!:)

#kredythipoteczny



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
@mirko_anonim:

1. Wkład własny to to co ty wnosisz do kredytu. Bank ci tego w żaden sposób nie zwraca. Wnosząc działkę spełniasz wymóg banku 10/20% wkładu własnego.

2. Do kredytu potrzebujesz prawomocne pozwolenie na budowę domu. Umowy z firmą budowlaną na 99% w ogóle nie potrzebujesz bo na 99% będą mieli w umowie wpisaną waloryzację kosztów budowy i wtedy bank takiej umowy nie zaakceptuje. Kredyt będziesz brał na budowę systemem gospodarczym
@mirko_anonim: max dostaniesz 600k na całą budowę. Nie jest wymagana umowa z generalnym wykonawcą więc teoretycznie jak dobrze rozpiszesz harmonogram to do zrobienia. O tych dodatkowych środach bank nie może wiedzieć.
1. Mam działkę o wartości 330k, którą chcę wnieść jako wkład własny. Chcę zbudować na niej dom 150m2 - oszacowałem, że firma budowlana weźmie ode mnie 930k za doprowadzenie domu do stanu deweloperskiego. Czy dobrze rozumiem, że w tej sytuacji wysokością kredytu powinno być 600k i bank mi wypłaci w transzach kwotę 600k + wartość wkładu własnego (czyli 330k) - którą będę przekazywał firmie budowlanej?


@mirko_anonim: Wkład własny to udział własnych