Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Hej. Chciałbym zacząć naukę programowania tak na serio. Myślę, że jestem utalentowany, mam smykałke do algortymów i logicznego myślenia, jestem po liceum humanistycznym, nie mam studiów. Czy naprawdę tak ciężko jest się teraz dostać do IT? Czy po prostu słabe osoby są odrzucane. Ja się poświęcę, mogę pracować za 1000 zł miesięcznie nawet po 10h dziennie i weekendy aby tylko zdobyć doświadczenie co mi pozwoli potem już naprawdę godnie zarabiać. Zastanawiam się nad ściężką - backend czy może fullstack czy frontend. Raczej, że kręcą mnie rzeczy typu algorytmy i architektura to chyba poszedłbym w backend, a potem może fullstack. Jakie technologie w tym zakresie są najbardziej przyszłościowe i najbardziej "sexy" na obecnym rynku pracy? Ile potrzebuje uczyć się dziennie przez jaki okres? Przyjmując, że jestem kumaty i tak 4h wieczorkiem 2h swój projekt, 2h oglądanie kursów przez 4-6 miesięcy pozwoli mi wejść na rynek pracy? Z góry dziękuję za pomoc.

#naukaprogramowania #programowanie #it



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 11
  • Odpowiedz
słabe osoby są odrzucane


@mirko_anonim: to raz, ale to w każdym zawodzie prawie.
Dwa. że bardzo dużo aplikacji na juniorów.
Jak jednak czujesz, że to cię kręci i wiesz, że jesteś w tym dobry, to aplikuj. Nastaw się jednak na to, że trochę wysyłania CV będzie.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: pracując w IT nie będziesz godnie zarabiać. O ile w ogóle znajdziesz jakąś pracę, w co wątpię, to będziesz #!$%@?ł za minimalną i może po kilku latach doczłapiesz się do tych 15k, tylko co z tego, jak wtedy te 15k to będzie co najwyżej średnia krajowa? Lepiej znaleźć sobie inne, przyjemniejsze zajęcie
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): > Chciałbym zacząć naukę programowania tak na serio.
Minimum 2000 godzin nauki. Cały rok po minimum 6h dziennie.

Myślę, że jestem utalentowany, mam smykałke do algortymów i logicznego myślenia,

To rób zadania na codewars. Nie wiesz czy masz.

jestem po liceum humanistycznym, nie mam studiów.

Miałeś okazję się sprawdzić w matematyce? Jak matura?

Czy naprawdę tak ciężko jest się teraz dostać do IT?

Tak. Rynek dla juniora nie
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Oglądanie kursów to nowa moda, ale nic nie zastąpi właściwiej pracy samemu - zamiast formułować nie wiadomo jak wielki plan nauki zacznij od prof of concept: weź sobie Pythona, zrób ich oficjalny tutek, może jakieś zadanka z Exercism albo czegoś podobnego, albo napisz sobie jakiś mały program dla samego siebie - i obczaj czy rzeczywiście masz fun.

Najbardziej meta poradnik jaki znam: http://www.catb.org/~esr/faqs/hacker-howto.html

  • Odpowiedz
@lxst: i myślisz że jak 15k to będzie średnia krajowa, to obecni programiści 15k nadal będą to 15k zarabiać? xD nie wiem czyś głupi czy trollujesz ale w sumie oba warte czarno
  • Odpowiedz
pracując w IT nie będziesz godnie zarabiać. O ile w ogóle znajdziesz jakąś pracę, w co wątpię, to będziesz #!$%@?ł za minimalną i może po kilku latach doczłapiesz się do tych 15k, tylko co z tego, jak wtedy te 15k to będzie co najwyżej średnia krajowa? Lepiej znaleźć sobie inne, przyjemniejsze zajęcie


@lxst: tia... a później ludzie znajdują pierwszą robotę za 9k miesięcznie i tyle z tego waszego #!$%@?
Znam przynajmniej
  • Odpowiedz