Wpis z mikrobloga

To jednak zasługuje na oddzielny wątek. W nawiązaniu do poziomu trudności dzisiejszych gier względem tego co było np. 20 lat temu.

Otóż zoomerzy, prędzej byście zayebali fikołka w powietrzu niż przeszli dzisiaj Ace Venturę bez dostępu do internetu, do yt, do solucji, do poradników.

Czy wy wiecie co to znaczy całą ekipą na podwórku rozkminiać na kartce rozwiązanie jakiejś zagadki?
Czy wy wiecie co to znaczy iść całą ekspedycją na inne osiedle do jakiegoś starego nerda żeby zapytać go jak ułożyć totem i zapisywać to na kartce kvrwa papieru?
Czy wy wiecie co to znaczy prosić starszego brata, albo jakiegoś nerda z innej ekipy żeby wam przeszedł poyebaną misję w Comandos 2?
Czy wy wiecie co to znaczy całą ekipą przy jednym kompie grać w heroski 3?


Japyerdole, przecież jak ja robiłem kombosy w tony hawk 2 w salonie gier to mi za plecami kvrwa 10 osób chuchało w kark i patrzyło jak gram xD

Boże, przecież porównać tamten klimat gier, a dzisiejszy świat z jakimś dokupowaniem gówien za prawdziwy hajs, reklamami, abonamentami, platformami strimingowymi czy innymi chvjami to na waszym miejscu bym się chyba wolał zabić niż dorastać w takim świecie.

#gry #heheszki #gimbynieznajo
LezliNilsen - To jednak zasługuje na oddzielny wątek. W nawiązaniu do poziomu trudnoś...

źródło: ace

Pobierz
  • 67
  • Odpowiedz
@LezliNilsen: kiedyś jako pierwsza konsole mialem n64. W zwiazku z tym, ze gry byly po 300 zl (w tamtych latach!) to jak dostalem takiego mario64 to ja go bez zadnych solucji tak rozkminilem grajac, ze zrobilem te 120 gwiazdek, ale to byla naprawde mega przygoda, wczuta byla tez kompletnie inna (tu czesciowo wiek gra role).

Mialem z 5 gier i wszystkie przeszedlem w 100%, bo mialem albo je albo nic innego,
  • Odpowiedz
@LezliNilsen: pamiętam, jak pod koniec lat 90 dostałem na urodziny oryginalną grę FLOYD, utknąłem na pierwszej planszy po 10 minutach grania i tyle się tą grą nacieszyłem, przeszedłem dopiero jak 5 lat później Komputer Świat Gry wrzucił toturial w gazetce xD
  • Odpowiedz
@LezliNilsen: heh w czasach podstawówki i licealnych grałem w przygodowkii i to po angielsku prawie nigdy z solucja. Pamiętam do dziś jedna chyba Lure of the Temptress. Za to Goblins inna przygofowka to nawet z solucja była trudna ;)
  • Odpowiedz
@LezliNilsen:

Otóż zoomerzy, prędzej byście zayebali fikołka w powietrzu niż przeszli dzisiaj Ace Venturę bez dostępu do internetu, do yt, do solucji, do poradników.


Pamiętam, grałem. W większości to były rzeczy ukryte nieintuicyjnie na ekranie, więc trzeba było przeklikac wszystko, żeby trafić na to czego się szuka.

Czy wy wiecie co to znaczy iść całą ekspedycją na inne osiedle do jakiegoś starego nerda żeby zapytać go jak ułożyć totem i zapisywać
  • Odpowiedz
  • 1
@Kekoludek

@Tommy__: @LezliNilsen dobry myk zrobili z tym totemem.


Oj Ace Ventura to była ciężka sprawa... Jedna z dwóch gier, jakie dostałem wraz z pierwszym kompem. Chyba nie lubiła mnie ciotka xD


Książę i Tchórz, Jack Orlando, Hopkins FBI, Broken Sword 2, Wacki Kosmiczna Rozgrywka... zajebiste przygodowki tamtych czasów :)


Same sztosiwa wymieniłeś :D japyerdole wacki xD
  • Odpowiedz
  • 0
@RidgeForrester

@LezliNilsen Ace Ventura, Karty, Różowa Pantera, THPS 2,3,4 - zabezpieczone na starym lapku, zawsze w wakacje wracam. Jeśli chodzi o samego thps2 to pamiętam jak gnałem do sklepu po gazetę chyba nazywała się 'mega gry ' czy coś takiego tam było demo. To demo to był cały mój świat gdzie dostępny był jeden etap Marsylia w trybie single session gdzie można było grać 2min chyba że się robiło długie combo na
  • Odpowiedz
@LezliNilsen: też prosiłem kogoś starsze, już nie pamiętam kogo, żeby mi ułożył tą układankę w łodzi podwodnej na początku. Jako gówniak nie ogarniałem ale chyba nie było nic skomplikowanego
  • Odpowiedz
@Kekoludek: to ja dorzucę jeszcze perełkę od siebie: Reah: zmierz się z nieznanym.

Zagrałem w demo z pożyczonego od kumpla kompaktu z CD-Action. Wgniotło mnie w fotel. Raz, że graficznie gra była widowiskowa, dwa, że z żywymi aktorami, trzy - po polsku!! Dla dzieciaka z podstawówki to był zupełnie niwy i nieznany świat.

Mam oryginał na 6 CD, nie pamietam już skąd (chyba pożyczona i nie oddana ( ͡° ʖ
tegie - @Kekoludek: to ja dorzucę jeszcze perełkę od siebie: Reah: zmierz się z niezn...

źródło: IMG_5475

Pobierz
  • Odpowiedz
@LezliNilsen ziomek a to gry nie są od tego że byś się dobrze bawić ?
Ktoś chce grać w starego ice venture niech gra, ktoś chce w bezmozga strzelanike z 2023 niech gra XD na ch*J ten wpis i jad to ja nie czaję XD
  • Odpowiedz