Wpis z mikrobloga

Nie dalej jak 3 dni temu pisałem, że BiK podaje, że kredytów hipotecznych opóźnionych o ponad 90dni jest w Polsce 4%. Przyszły dane za ten miesiąc i muszę wam powiedzieć, że wygląda to dużo lepiej. Jest spadek do 4.1%! XD Nie wiem jak oni te dane tam przetwarzają ale wygląda na to, że coś chyba wcześniej poyebali, ale tak to już jest - jak rośnie to spada, a jak spada to rośnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na obrazku po lewej wykres sprzed 3 dni, a po prawej aktualny z danymi za ten miesiąc.

#nieruchomosci #kredythipoteczny
BurzaGrzybStrusJaja - Nie dalej jak 3 dni temu pisałem, że BiK podaje, że kredytów hi...

źródło: dziwnelol

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@BurzaGrzybStrusJaja: Tak ja kto sie robi batustanach - falszuje dane.

tak samo jak NBP zbiera informacje z rynku pierwotnego , na oswiadczenie dewelopera. Cesje trż sa w tych danych

to znaczy w statytyki wchodża dane kótre w normalnej metodologi by wskazywały na nizszy popyt a NBP i tak to raportuje

Do tego NBP podaje rózne dane w ilosci transakcji w I KW 2021 liczba mieszkań sie rózni co do ilości mieszkań
  • Odpowiedz
@BurzaGrzybStrusJaja: No widać ci co nie mieli 90 dni temu kasy na ratę kredytu nagle zaczęli spłacać nie dość ze spłacili co było zaległe ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
to jeszcze to co obecnie mają zaczeli spłacać na bieżąco

- niesamowite bajki z wykresu widać nie dość ze wykres nie raportuje tych co
  • Odpowiedz
  • 0
@dzikuZplasriku

Było to już kiedy - dane są szacunkowe, a potem podlegają korekcie - tak żeby nic im się przypadkiem nie dało zarzucić, a jak się zarzucie to się poprawi dane wstecz jako zweryfikowane i już :)
  • Odpowiedz