Wpis z mikrobloga

@BonusMPK: to raczej nie jest obowiązkowe OC wynikające z ustawy gdzie ubezpieczyciel z mocy ustawy "kieruje" sprawą.
A więc moim zdaniem odszkodowania domagasz się od winnego (czyli pewnie właściciela posesji), a jak on sprawę załatwi ze SWOIM ubezpieczycielem (i jaką ma z nim umowę) to już trochę nie Twoja sprawa.
Natomiast jeśli nie poczuwają się do odpowiedzialności po dobroci, to pozostaje Ci droga sądowa.

Regres to zupełnie inna sprawa -
  • Odpowiedz
@BonusMPK: Niech sobie odsyła.

Zgodnie z art. 6 ustawy z dnia 24 czerwca 1994 r. – o własności lokali, ogół właścicieli, których lokale wchodzą w skład określonej nieruchomości, tworzy wspólnotę mieszkaniową. Wspólnota może nabywać prawa i zaciągać zobowiązania, może pozywać i być pozywana.

Wspólnota Mieszkaniowa ponosi również odpowiedzialność cywilną za szkody wyrządzone osobom trzecim w związku z posiadaniem części wspólnej nieruchomości. Część wspólna to przede wszystkim grunt oraz części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli poszczególnych lokali, np. elewacja budynku, klatka schodowa, winda, niektóre
  • Odpowiedz
A teraz co zrobić z ubezpieczycielem wspólnoty (PZU) odmawiają wypłaty odszkodowania i o odszkodowanie i roszczenia odsyłają mnie do podwykonawcy.


@BonusMPK: Co do zasady ubezpieczyciel powinien wypłacić odszkodowanie w ciągu 30 dni od zawiadomienia go o szkodzie. Przed tym wydaje decyzję płatniczą, w której informuje o wysokości przyznanego odszkodowania wraz z uzasadnieniem swojego stanowiska. Jeśli ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania, najbardziej radykalnym możliwym działaniem jest skierowanie sprawy do sądu. Oczywiście przedtem
  • Odpowiedz
@BonusMPK: Podwykonawcą wspólnoty może być firma odpowiedzialna za utrzymacie czystości w bloku + odśnieżanie i sypanie piaskiem/solą. Ja bym poprosił na Twoim miejscu o polisę firmy sprzątającej, a nie wspólnoty.
  • Odpowiedz