Wpis z mikrobloga

Państwowe Biuro Śledcze i Służby Bezpieczeństwa Ukrainy rozbiły grupę przestępczą zajmującą się nielegalną sprzedażą produktów przeznaczonych dla wojska, które pochodziły m.in. z Polski. Żywność trafiała do prywatnych sklepów, restauracji i na lokalne bazary, którymi opiekuje się ukraińska mafia.

“W skład zorganizowanej grupy wchodzili żołnierze i pracownicy jednostki wojskowej, którzy weszli w spisek z prywatnymi przedsiębiorcami i sprzedawali w sklepach, restauracjach i na bazarach produkty przeznaczone dla wojskowych. Z magazynu zabranych zostało co najmniej 30 procent produktów, ograniczając codzienne dostawy żywności dla wojska” – czytamy w komunikacie.

Ps. Typowi Homo Sovieticus.. choć zapewne mój pradziadek też taki był.. "Jeden worek do ciężarówki, jeden worek sobie i jeden worek do ciężarówki.." ¯_(ツ)_/¯

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Homo_sovieticus

#ukraina #wojna #rosja #historia #historiajednejfotografii #ciekawostkihistoryczne
Kumpel19 - Państwowe Biuro Śledcze i Służby Bezpieczeństwa Ukrainy rozbiły grupę prze...

źródło: temp_file5799969064669040656

Pobierz
  • 2
@Kumpel19:

A tutaj się okazuje, że to wielcy potomkowie husarzy sami importowali to zboże do Polski dla innych potomków husarzy do jedzenia, a tych firm jest chyba z +/- tysiąc. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Tak @BayzedMan pisał o Polakach. Ciekawe czy napisze teraz o wielkich potomkach kozaków i UPA którzy sami rozkradają produkty do wojska a potem proszą cały świat o jałmużnę bo brakuje.

a to tylko