Wpis z mikrobloga

@olo1917: gówno będzie a nie 40k urodzeń. Jak będzie ze 2k to już będzie sukces.

Poza tym widzę wśród znajomych jacy ludzie chcą in vitro. Przeważnie starzy i grubi, 90% ciąż będzie geriatrycznych, znaczna część urodzeń będzie z autyzmem lub daunem. Nie chce mi się pisać nawet na ten temat, ale to i tak kasa w błoto będzie wyrzucona
  • Odpowiedz
  • 4
@olo1917 Jak my chcemy budować nowoczesne i bogate państwo, jak my debatujemy o takich oczywistościach?

Nam tu Azja i USA odjeżdżają gospodarczo, Niemcy na skraju kryzysu, katastrofa demograficzna za rogiem. O tym powinno się debatować, a nie kwestiach błachych i oczywistych.
  • Odpowiedz
  • 0
@skrajnie-umiarkowany: przy 250m 7 lat temu mieli 22k.

Nie jest możliwe do określenia ile będzie tych urodzeń. Może wyjdzie 15k rocznie przy 150m, może 50k przy 500m+.

Co jest pewne, to że będzie większe zainteresowanie niż te kilka lat temu. Tak czy inaczej, najlepsza inwestycja.
  • Odpowiedz
Z tych śmiesznych 0.5 mld może przychodzić na świat 40k dzieci rocznie.


@olo1917: zamknie się pewnie w 2k i tak. To nie bezpłodność jest problemem tylko brak chęci posiadania dzieci. Kto chce mieć dziecko a jest bezpłodny to bierze kredyt albo oszczędza. To dzietności nie zwiększy, po prostu więcej pieniędzy zostanie w kieszeniach niektórych bardzo nielicznych obywateli.
  • Odpowiedz
@olo1917: Się poczeka i zobaczy, czy dzietność wzrośnie.
PiS 500plusem też zapowiadał niezłe efekty.

A 40k urodzeń też nie naprawi systemu więc to zabawa dla zabawy, można się zająć czymś bardziej pożytecznym.
  • Odpowiedz
może przychodzić na świat 40k dzieci rocznie. Jaki to jest śmieszny wydatek co do efektu. 300k urodzeń rocznie jest obecnie.


@olo1917: jak ty to wyliczyłes? że na każde 15 urodzeń urodziłyby się jeszcze 2. Tzn. na każde 15 ciąż są 2 kobiety, które bardzo by chciały ale nie mogą zajść. To wychodzi ok. 10% kobiet starających się o dziecko nigdy nie będzie go mieć w obecnej Polsce.

Wydaje mi się że
  • Odpowiedz
40k dzieci rocznie


@olo1917: trochę przegiąłeś - wcześniej przyszło na świat 22k w ciągu trwania całego programu.
nie mniej jednak jestem bardzo za!
  • Odpowiedz