Wpis z mikrobloga

Własnie na tagu przeczytałem,że nadchodzi pivot :)
Chyba komuś sie coś w głowie pomieszało

Jaka obniżka stóp?przecież Powell ostatnio zaznaczył,że jak będzie potrzeba to podnosi bez zastanowienia i wcale nie był gołębi jak tu mogłem przeczytać,zaczął od prawdy a skończył na pompowaniu akcji swoich znajomych (rynek petarda do góry)

Myślę,że jakby obniżył to będzie to spowodowane tylko i wyłącznie tym,że recesja w drodze i obniżka,o ile będzie- to ze złych powodów a nie dobrych i to trzeba rozróżnić

Giełda znowu na górce także finansowe kondycje są polużnione a trzeba to przecież dokręcić,spowodować większe bezrobocie,trochę zahamować konsumpcjonizm(chociaż na kartach zadłużenie sięga ponad triliona dolarów-tak sie bawią,przecież nic sie nie dzieje,rzad sprawi że wszystko sie ułoży :)
Ciekawe jak tylko stracą prace,kto a najważniejsze za co bedzie spłacał wcześniejsze zaległości,przyzwyczaili ich do ciągłego dodruki i trochę tym nasiąkneli,nawet do głowy nie przyjdzie myśl,że dobrze to juz było

W obecnej sytuacji nie można mieć ciastka i zjeść ciastko,mianowicie:nie można mieć niskiej inflacji i ekonomicznego boom i wszyscy żyją szczęsliwi,to tak nie działa
Niby inflacja niewielka na pipierze(tak magicy wyczarowali)ale przecież cel to 2%,a jest obecnie 4% czyli o połowe za dużo
Dawno temu pisałem,że wystarczyło na początku podnieść znacznie-powyżej inflacji i juz byśmy sie witali z gąską.Ale lepiej jak będziemy patrzeć na dane i tego typu historie-filnalnie,cały czas inflacje trzyma wodze

#gielda #ekonomia
Fota for fun,dla rozluznienia emocji
Questorius - Własnie na tagu przeczytałem,że nadchodzi pivot :)
Chyba komuś sie coś w...

źródło: powel221121

Pobierz
  • 9
@gonzo91: możliwe,ale jeśli tak będzie to tylko ze złych powodów (obniżka)
Ropa pokazuje,że nie bedzie takiego zapotrzebowania
30 listopada OPEC plus.Myśle,że pomimo sentymentu będą sie starali za wszelką cene podnieść cene,zobaczymy.W każdym razie można sie spodziewać grubego ruchu
Ja cały czas trzymam ręke na pulsie jeśli chodzi o Tajwan-tam coś sie swięci juz od dłuższego czasu i oczywiście Iran
Jestem zdania,że nikt nie pozwoli aby dobry kryzys się zmarnował
Jest okazja to trzeba to wykorzystać i napompowac jeszcze np.Lockheed Martin
@NCindex-15procent: jeszcze troche jak najbardziej mogą zrobić,ale trzeba uważać (od 2 dni w shorcie,licze a to,że spadnie)Nie mówie ze to już teraz mega zwała,ale odparowanie i będzie sie obserwowało
Powell niebawem także to będzie najistotniejsze