Wpis z mikrobloga

Ja mam takie pytanko, otóż są takie oferty jak ta na otomoto i ja się zastanawiam dlaczego ktoś miałby wziąć leasing, sprzedać/oddać to auto do salonu po 19k km? Przejechał taki 19k km, auta nie ma, kasa wydana. Niech mnie ktoś to wytłumaczy.

#leasing #samochody
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@whoru: różne są sytuacje. Może potrzebuje ktoś większego auta, a może szybszego, może coś mu nie pasuje w aucie, a może rata leasingowa ciąży.
  • Odpowiedz
Ja mam takie pytanko, otóż są takie oferty jak ta na otomoto i ja się zastanawiam dlaczego ktoś miałby wziąć leasing, sprzedać/oddać to auto do salonu po 19k km? Przejechał taki 19k km, auta nie ma, kasa wydana. Niech mnie ktoś to wytłumaczy.


@whoru: Jeśli auto ma 19km przejechane istnieje bardzo duża możliwość iż zwyczajnie ktoś zrezygnował przed jego odebraniem, a pamiętaj iż za chwilę a właściwie już jest wyprzedaż
  • Odpowiedz
@whoru: Znudziło mu się auto i chce inne. U mnie w firmie jest handlowiec, który zmienia cesją auta często bo chce różnych popróbować.
  • Odpowiedz
  • 1
@Cztero0404: na Civicu nie będzie wyprzedaży (na auto czeka się 9 miesięcy), a akurat mam zamówiony w salonie. Zastanawiam się czy warto płacić pełną cenę czy przyoszczędzić 20k i wziąć takiego na cesji leasingu. No i nie jest to 19 km tylko 19k km (19 tys)
  • Odpowiedz
@whoru: Wiem, że to będzie kontrowersyjna teza. Natomiast moim zdaniem najlepiej zawsze właśnie jest brać poleasingowe auta po cesji z racji tego iż chociażby są dotarte i jakby wszelkie bolączki które miały wyjść wychodzą w czasie użytkowania pierwszego właściciela.
  • Odpowiedz
@whoru: Niektórzy mało jeżdżą i te 19k km to może być pełne 2 lata. Poza tym popatrz na grupy leasingowe, jest tam masa ofert cesji aut z jeszcze mniejszymi przebiegami, niektórzy oddają po pół roku. Powodów pewnie jest tyle ile ludzi.

@Cztero0404: Co jest trudnego w samodzielnym "docieraniu" auta? Wystarczy dosłownie delikatniej jeździć przez pierwsze 1000 km i zmienić olej po 2-3k km. A bolączki równie dobrze mogą
  • Odpowiedz
@BShKF: I widzisz, nie zrozumiałeś totalnie mojej wypowiedzi. Ja absolutnie nigdzie nie napisałem, że coś to coś złego, ty wolisz tak, ja wolę tak proste jak budowa cepa.
  • Odpowiedz
@Cztero0404: Nie rozumiem czego wg Ciebie nie rozumiem... Czy zarzuciłem gdziekolwiek, że to coś złego? Pytam co jest trudnego w docieraniu i dzielę się swoimi obserwacjami nt. wspomnianych przez Ciebie bolączek. Co mi wg Ciebie umknęło z Twojej wypowiedzi?
  • Odpowiedz
@Cztero0404: ale skad wiesz jak ktos dbal o to auto przez ten rok czy dwa lata xd? Czy nie pilowal go albo wymienil olej na poczatku? Niektorzy nie dbaja o auta i traktuja go jako dupowoz tylko co ma go przewiezc od punktu A do B a wymiane zrobia po 30k jak producent zaleca xd
  • Odpowiedz