Wpis z mikrobloga

Hej Mirki! Macie może jakieś sprawdzone krople na mega suche oczy? Do tego czerwone mam, jakbym cały dzień siedział pod chlorowaną wodą. Na razie próbowałem Dexoftyal UD i Hylo-Gel i lipa, maks na parę minut działają, z czego po Dexoftyalu, to mnie jeszcze bardziej pieką przez chwilę. Dzięki!

Pewnie pójdę w następnym miesiącu do okulisty, ale chciałbym coś mieć teraz doraźnie, no i ostatnim razie, jak byłem, to powiedziała okulistka, żebym właśnie Dexoftyal spróbował.

#zdrowie #medycyna #okulista #kiciochpyta
  • 8
@n1c3: dużo siedzisz przed ekranami? Jeżeli tak to kup sobie okulary blokujące świtało niebieskie, są takie okulary na dzień, są normalne przezroczyste a nie pomarańczowe. Pomagają na suche oczy
via Wykop
  • 0
@TheSio: Dzięki!

@DrGreen_2: Rzadko mniej niż 10h. A zazwyczaj bliżej 11. Mówisz, że dobre będą w moim przypadku?

@pawello987: Nie pamiętam kiedy wypiłem mniej, niż 4 litry płynów.

@Tytanowy_Lucjan: Właśnie wydaje mi się, że to, że mega rzadko odrywam wzrok, też robi swoje. Dzięki!

@d_t_r: Niedawno miałem robione badania krwi, w tym TSH itd. i git. Może tarczyca, ale coś innego?
@n1c3: przy tarczycy poza TSH bada się jeszcze ft3 i ft4 ale jeśli TSH jest w normie to nie wiem czy warto sprawdzac. Nie jestem specjalistą tylko zasugerowałam, że warto szukać przyczyny. Moja mama chodziła do okulisty, regularnie używała kropli a później okazało się, że suchość oczu wynikała z niedoczynności tarczycy.
@n1c3 Jak pisałem inżynierkę to myślałem, że już mnie pokręci od tego ciągłego gapienia się w ekran całymi dniami. Jak odkryłem work rave to magisterka okazała się przyjemnością i lekkością pisania, bo nie było tego przytłaczającego zmęczenia.

Tylko musisz nauczyć się dyscypliny, że przerwa to przerwa i nie pomijać ich kiedy program je wyświetla.