Wpis z mikrobloga

Chciałbym polecić film Nieobliczalny / Unhinged z 2020.

Jest to thriller w którym głównego złego gra Russel Crowe. Fabuła filmu skupia się wokół typowej Karen, która zniecierpliwiona strąbiła kierowcę pickupa. Tym kierowcą okazał się facet któremu ostatnio bardzo źle idzie w życiu (przez wypadek stracił pracę, żona się z nim rozwiodła i zabrała mu dom) i w wyniki drobnej sprzeczki z Karen facet zaczyna ją ścigać i prześladować.

Czemu mi się podobał ten film? Russel Crowe po prostu zagrał idealnie psychola, któremu jest już wszystko jedno i chce tylko wyżyć się na jak największej ilości ludzi. Podoba mi się, że zapalnikiem całej akcji jest tak prozaiczna czynność jak trąbienie na innych. Ile razy używaliście klaksonu bo ktoś was wkurzył? Albo to was strąbiono?

Akurat ja jestem człowiekiem, który rzadko trąbi a jeżeli już używam klaksonu to zwykle w sposób grzecznościowy jak Russel Crowe uczy (Pyk, Pyk) ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc chyba nie będę problemem dla jakichś psycholi ale w robocie często słucham Grażynek i one regularnie chwalą się jak to trąbią na innych. Warto aby obejrzał to każdy szeryf kamerki samochodowej #polskiedrogi . A no i 90% filmu to jazda samochodem i pościgi więc też coś dla petrolheadów.

Z minusów to główna bohaterka jest bardzo głupia. Mnóstwo głupich decyzji jak nawet sama eskalacja konfliktu już na dzień dobry xD Ale polecam tłumaczyć sobie, że to jest typowa Karen więc musi być głupia dodatkowo kobiety w stresie potrafią zachowywać się naprawdę dziwnie.

Nieobliczalny może trochę przypominać Upadek/Falling down z 1993 ale nie ma tu wątków komediowych jak z Michaelem Douglasem. A no i i Russel Crowe się upasł celowo do filmu i wyglądał w nim jak John Goodman ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#filmy #kino #thriller #motoryzacja
SzubiDubiDu - Chciałbym polecić film Nieobliczalny / Unhinged z 2020. 

Jest to thril...
  • 18
@SzubiDubiDu: mam fobię społeczną i boję się, że takiego człowieka mogę spotkać na ulicy i zacznie mnie prześladować. Chociaż to chyba nie jest już zwykła fobia społeczna (według definicji to jest "tylko" strach przed oceną"). Ja chyba mam antropofobię, bo się boję, że inni ludzi mnie skrzywdzą, zabiją itp.
@InzynierSieci: przekleństwo naszych czasów, film nie odniósł takiego sukcesu jakiego się spodziewano więc nikt już w niego nie inwestuje aby miał drugie życie na streamingach

lepsze były czasy VHS lub DVD bo nawet jak film był klapą kinową to potem potrafił zyskać status kultowego gdy wchodził już do sklepów i wypożyczalni