Wpis z mikrobloga

Ćwiczę fbw 3x w tygodniu, mój plan wygląda tak, że ćwiczę 3serie na partię na danym treningu, ale
* w poniedziałek robię dodatkowo 4serie na nogi
* w środę dodatkowo 4s na klatę
* w pt dodatkowo 4serie na plecy

Czy wg Was, zacne grono mirkokosów, taki plan jest ok, czy można by coś zmienić? #trenujzwykopem #mikrokoksy #mirkokoksy
  • 12
  • 0
@BeDoEl: metoda progresji
* główne boje(to te dodatkowe, ktore robie po 4 serie - ława, martwy, Siady, ohp) 5-7 powtórzeń, jak pójdzie 4x7, ciężar +0.5 i zaczynam od 4x5
* izolacje 3x8-10, metoda progresji taka sama jak wyżej, jak pojdzie 3x10 zwiększam ciężar(jeśli Hantle +2kg, jeśli wyciągi +5) i lecę 3x8 aż dojdę znowu do 3x10.
@Bohy3cc a ile w tych głównych bojach robisz?
Ogólnie pewnie da się lepiej, ale o ile sprawia Ci fun i progresujesz to będzie ok, chociaż pierwszy raz się z czymś takim spotykam.
Jak już to pocisnalbym to bardziej w trybie planu A i planu B, żeby w planie A mocniej przetrenować górę ciała, w planie B bardziej dół i robić na zmianę A B A - B A B.
  • 0
@BeDoEl: ława 97.5, siad 115, mc 150. Nie za bardzo odpowiada mi podział zaproponowany przez Ciebie bo chyba czułbym, że obietosc w skali tygodnia jest zbyt mała. Chociaż może to kwestia dobrania planu.
@Bohy3cc

Możesz rozpisać swój plan na cały tydzień. Fascynuje mnie jak on u ciebie wygląda skoro wszystkie plany uważasz za mało obciążające.

A próbowałeś fbw robionego wedlug wytycznych slodkiewicza?

Chociaż patrząc na twoj wynik w siadzie, pewnie ci nie będzie pasował ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • 0
@MamMalegoSiurka:
1. gdzie napisałem, że wszystkie plany uważam za mało obciążające? Podsumowałem tylko fbw z podziałem na trening ABA BAB
2. Nie próbowałem
3. Napisz swoje wyniki, ale podejrzewam, że 115kg to na raz w przysiadzie by cie poskładało ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Bohy3cc aktualnie, po 3 latach nie bycia na siłowni i 2 miesiacach od powrotu - 130 kg na 8 powtórzeń.

Twój wynik jest żenujący nie dlatego ile siadasz (bo nie każdy jest predystynowany do dźwigania wielkich ciezarow), ale ze względu na relacje obciążenia w przysiadzie do wyniku na plaskiej (15kg roznicy).

Wracając jednak do tematu, wpisz sobie fbw slodkiewicz w youtube, tam wyskoczy Ci jego filmik na ten temat. Może ten schemat
MamMalegoSiurka - @Bohy3cc aktualnie, po 3 latach nie bycia na siłowni i 2 miesiacach...
  • 0
@MamMalegoSiurka: akurat jeśli chodzi o siady i martwy to jest słabo, ale dlatego, że musiałem zredukować znacznie ciężar z uwagi na kontuzje prostownika jakiś czas temu. Podałem ciężary jakie robię na 4x7, powoli będzie szło do góry bo zapas jest. Spoko, dzięki