Wpis z mikrobloga

Nie ogarniam cen mieszkań w stolicy m.in. dlatego, że 120m^2 dom w niej jest tańszy od 60-metrowego mieszkania.

Żeby nie było, że to jakaś mitomania:

Proszę, fajna działka: https://www.otodom.pl/pl/oferta/wyjatkowa-dzialka-w-radosci-z-przepieknymi-debami-ID4o6hH

w trzeciej najdroższej (za Wilanowem i Boernerowem) dzielnicy willowej Warszawy, nie na wsi.

Do tego stosunkowo tani dom z prostego projektu Archona lub Z500 do 100-120m^2, który do stanu deweloperskiego kosztuje max 500k z klimą i rekuperacją włącznie, bez fikuśnej bryły i przeszkleń na 9001 metrów oczywiście.

Fakt, nie jest to dom koło metra, ale jednak metraż wychodzi mega atrakcyjnie, no i dalej jest to w Warszawie, a nie na wsi pod nią, dojazd samochodem spoko, można też ewentualnie dojechać do skm Wawer i tam zaparkować na park&ride, albo śmignąć rowerem jak ktoś nie ma z tym problemu bo to tylko koło 2-3 km.

ps. zbudowałem chatę 150m^2, więc proszę mi nie pisać, że nie zbudujesz chaty 120m^2 za pół miliona do stanu deweloperskiego, bo zbudujesz. @PanieAreczku potwierdzi myślę ;)

Można też jeszcze taniej, wąska działka (13,5 -14 m front, takie z racji swoich wymiarów bywają tańsze z metra) i jeden z projektów 80-100m^2 na takową, myślę, że poniżej 800k się wyrobić idzie. Np https://www.extradom.pl/projekt-domu-dom-przy-migdalowej-KRK1268 lub podobny projekt na działkę 15m^2, tylko większy: https://www.extradom.pl/projekt-domu-dom-przy-kolorowej-2-KRK1641

nawiasem mówiąc to chyba jedne z najlepszych projektów na wąskie działki ever, świetne wykorzystanie powierzchni.

#nieruchomosci
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@cicha-mezatka: no to dość ciekawe podejście. Mała klitka w bloku 55m^2 kontra nowy, dobrze wyposażony dom w Warszawie - klitka droższa - preferujesz klitkę :) hm. Trochę mi się to nie mieści w głowie, ale ok.

ulepiec na Wawrze kosztuje masę nerwów i pracy i nie wiem, czy w ogóle jest sprzedawalny


@cicha-mezatka: Dom w Warszawie nie jest sprzedawalny? czemu ?
  • Odpowiedz
  • 0
@cicha-mezatka: hmm...

Pytanie, jak istotne dla Ciebie są te przyłącza :) Bo ja wprawdzie u siebie pod Warszawą mam wodociąg i kanalizację, ale czy nie wolałbym w zamian za nie warszawskiego adresu? chyba bym wolał :)

nieaktakcyjnej okolicy na peryferiach


@cicha-mezatka: Ale to Radość - trzecia najdroższa dzielnica w Warszawie. Droższe są tylko: Wilanów i Boernerowo. Wprawdzie to nie jest "ta" Radość (ta w lesie po wschodniej stronie
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: Budowałbyś dom na łące bez wodociągów i kanalizacji zamiast na normalnej działce trochę dalej, bo adres warszawski? Teraz to myślę, że trollujesz :)
Skąd info o najdroższych działkach? W topce Wilanów na terenie zalewowym, Wawer bez mediów, Bemowo przy lotnisku? Dziwne, przecież to nie ma podjazdu do domów na Żoliborzu czy Mokotowie
  • Odpowiedz
  • 0
@cicha-mezatka: Na Żoliborzu niczego nie zbudujesz jednorodzinnego, na Mokotowie też nie (zabrania tego przyjęty MPZP) - dlatego pomnałem. Te dzielnice są oczywiście droższe, ale wyłączone z zabudowy tego typu.

Budowałbyś dom na łące bez wodociągów i kanalizacji zamiast na normalnej działce trochę dalej, bo adres warszawski? Teraz to myślę, że trollujesz :)


@cicha-mezatka: Wodociąg i kanalizacja są fajne, ale szybki dojazd samochodem też jest fajny, a to zapewnia
  • Odpowiedz