Wpis z mikrobloga

#przegryw #motoryzacja Jak mam kupić używane auto z przebiegiem 180k kilometrów jak wchodzę w opinie i gościu piszę że przy przebiegu 120k już dwa razy silnik wymieniał? Dzisiaj albo stać Cię na nowe i wymianę co 5 lat, albo trzeba kupować gruzy do 10k na dojechanie do końca, wszystkie półśrodki czyli używane auta za około 50-70k są sprzedawane bo tam już wszystko co eksploatacyjne trzeba robić a w każdej chwili mogą się ponadto przydarzyć nieoczekiwane awarie za pół wartości auta.
  • 16
@Louis_de_Pointe_du_Lac: to kup gruza nawet za 5k i nie rycz. W kazdym aucie bedzie w koncu grubsza naprawa, predzej czy pozniej. Kupowanie aut uzywanych to zawsze byla loteria i będzie. 99% spoleczenstwa nie stac na nowy pojazd prosto z salonu, mnie tez nie.

@Louis_de_Pointe_du_Lac: sąsiad kupił ravke z 250k nalatane i zrobił nią kolejne ćwierć miliona. Nie ma reguły.

Natomiast jeśli auto które 120k przejechało miało 2 razy silnik wymieniany to albo wyjątkowo wadliwa jednostka albo kierujący nie potrafi właściwie eksploatować pojazdu.
@Louis_de_Pointe_du_Lac: ja zamierzam teraz sprzedać toyote avensis kombi.100k km przebiegu, niezawodny, nigdy nic się nie zepsuło, nigdy nie zawiodła. Do wymiany sprzęgła jeszcze daleko. Zero wkładu własnego. Jeśli bym musiał, mogę nawet jutro ruszyć w trasę 5k km i jestem pewien, ze samochod przejedzie bez najmniejszego problemu. Sprzedaje bo potrzebuje kosztu do firmy i musze kupić coś innego. Pewnie takich ofert jest dość dużo pod koniec roku. Cena powyżej 70 k
@PawelW124: nie tyle oleje a zarządzenie co ile olej wymieniać, różne dla europy i usa dla tych samych silników ;) Same oleje są bardzo dobre.
Plus łatwiej nowy samochód zepsuć i trzeba wiedzieć jak użytkować.