Wpis z mikrobloga

Mirki pracujące w #it - co firmy robią ze zużytym sprzętem komputerowym (komputery, laptopy, monitory etc.)? Domyślam się, że niektóre szczególnie małe firmy będą wykorzystywać sprzęt aż padnie ale korporacje raczej używają sprzętu 3-4 lata i co z nim dalej? Magazynują to? Sprzedają dalej?

#programowanie
#pracait
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WitamKonsumenta: W korporacjach 2 letnie laptopy sprzedawane są pracownikom w miarę tanio, ale nie za darmo - np laptop kosztujący 7000 zł po 2 latach oferowany jest za 1000 zł. Większość ludzi bierze i sprzedaje go na Allegro bo może i za 2k go sprzedadzą.
Z drugiej strony zużyty sprzęt może walać się przez kilka lat na magazynach dopóki ktoś nie wpadnie na pomysł, że czas go zutylizować.
  • Odpowiedz
aczej używają sprzętu 3-4 lata i co z nim dalej? Magazynują to? Sprzedają dalej?


@RedBudgie: Ta xd nie po dwóch a po roku i nie za 1000zł a za 500 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W każdej korpo w jakiej pracowałem czas życia laptopa to był 3 - 5 lat. Opcja wykupu była tylko w dwóch firmach. W wielu te starsze szły dla praktykantów albo jako zapasy
  • Odpowiedz
@Antracytowy_Janusz: to w jakiś kiepskich korpo pracowałeś, bo u mnie jest identycznie. Przed covidem były 24msc, potem z przyczyn oczywistych wydłużyli ten termin, ale z powrotem z kolejnymi tranaszami leasingowymi wracają do 30msc.

Po okresie leasingowania pracownicy mają możliwość odkupienia swojego komputera, ostatnio przy T14s za około 1000zł z kawałkiem. Co się nie sprzeda, wraca do firmy leasingującej sprzęt. Profit jest taki, że pracownicy dbają o swoje służbowe komputery i
  • Odpowiedz
@WitamKonsumenta: w 2 firmach, w których pracowałem, było mniej więcej tak:
- w momencie EOL laptopy były zabierane użytkownikiem, urządzano przetarg, czyli IT robiło listę i fotki, a potem każdy dawał 'tajne' oferty, jak znałeś ludzi z IT to dawali Ci znać ile dać ;P Co się nie sprzedało szło do AMSO, mieli umowę na monitory/drukarki/kompy
- pod koniec EOL zgłaszała się firma (której szef znał się z szefem IT), zabierała wszystko, dziwnym trafem w ciągu kilku dni szefo chwalił się nowym wypasionym PCtem/laptopem/tabletem/telefonem ;DDD

W kilku, z którymi współpracowałem:
- zabierali i wracały
  • Odpowiedz