Wpis z mikrobloga

#programowanie #it #pracbaza
Jeśli wydaje się wam że pracując w IT jestescie bogaczami, elitą, obejrzycie jakiś kanał na yt jakiejś blogerki. Dziewczyny nie skończyły 25 lat zobaczcie w jakich luksusach żyją. Youtuberka niezbyt popularna, 40k subow, która zajmuje się tematem makijażu, co drugi filmik ma współpracę z największymi markami kosmetycznymi.
Ciekawe ile zarabia, na pewno dużo, sądząc po tym że reklamuje błyszczyki za 400 zł. Pokazuje swoją chatę, wypsiony nowoczesny dom,

Nie mówicie ze ma bogatych rodziców albo chłopak ja sponsoruje. Obejrzyjcie sobie kanały youtuberek. Tam kazda ma swoją chatę i żyje jak królowa.
Ja mam 28 lat i jeszcze swojego mieszkania nie kupiłem, a taka instagramerka, nie ma wysztalcenia, zarabia pewnie 50k miesięcznie i mowa o mało popularnej youtuberce.
W przeciwieństwie do spierdoxa z it nigdy nie powie ile zarabia, a na pewno zarabia grube kokosy.
A ciekawe ile zarabia taka która zdobyła 1.5 mln subów na pokazywaniu makijaży. Uczylem sie tyle lat, zawsze jak pomyślę o tych youtuberach mam ochotę rzucić to wszystko w #!$%@? życie jest niesprawiedliwe.
  • 8
@p0melo tylko ona gra na innym ryzyku, ty po zdobyciu wykształcenia masz praktycznie gwarancję pracy, a to że będziesz zarabiać długo jako infliencer to pewnie się udaje 1 twórcy na ileś tysięcy. Jakby ci na studiach ktoś powiedział że zaczyna was studiować 500 osób, i takich roczników jest 5 i tylko 1 z was na koniec będzie miał okazję wykorzystać studia do zarabiania to taki sobie biznes że y inwestować 5 lat
@p0melo: to pomysl teraz o górnikach. Co Cię tak dupa szczypi? Skoro wystarczy robić tube ze szminkami za 400zl, można nie mieć wykształcenia i żadnych umiejętności to Ty ze swoim wykształceniem będziesz lepszy od takiej niewykształconej, czyli więcej subow i większy hajs, zamiast narzekać bierz się za krecenie filmików i ciągnij kasę od sponsorów, willa już na ciebie czeka