Wpis z mikrobloga

@PiotrFr: mam taka fantazje ze #!$%@? rolnicy podjezdzaja mi pod dom, parkuja te rozrzutniki tylem do sadu i wyrzucaja do niego tony zasobnego w skladniki odzywcze obornika. A pozniej jesienia zbieram sobie gruszki i jabluszka i inne owocki na tym gownie wyrosle... takie o w tym roku mialem gruszeczki, to z takim zastrzykiem substancji odzywczych to by jeszcze ladniejsze byly.
ZielonaOdnowa - @PiotrFr: mam taka fantazje ze #!$%@? rolnicy podjezdzaja mi pod dom,...

źródło: IMG_20230925_112103461_HDR

Pobierz
@yannikto: tak, tylko to mlode drzewko a nie redukowalem wogole kwiatow i mi na 3 galeziach zrzucilo wszystko przed rozwojem owocow a na tej poszlo jak widac.
W tym roku jesienia dodatkowo wybralem wokol korzenia tak z 4-5 taczek ziemi i wymienilem to na mieszanke obornika, slomy i ziemi zeby poprawic zyznosc i mozliwosci akumulacji wody w gruncie, uznalem ze za takie ladne "grono" gruszek sie temu drzewku nalezy.
@yannikto: fajnie, ja to u siebie sadze byle jak a nie w rzedach, chce zeby to tak przypadkowo troche wygladalo, takie zalozenie mam ze za kilka-kilkanascie lat bede mial taki sad jak pod starym domem gdzie dziadek se posadzil drzewko bo dostal od znajomego a nie semiplantacje. Tez juz gruszek ani jabloni nie planuje sadzic, chce takie jakies mniej spotykane rosliny, posadzilem pigwowce japonskie i rokitniki na razie, w planach mam
@ZielonaOdnowa: wiesz posadziłem w rzędach bo dosłownie przed tą drogą mam dom i nie chciałem jeść całkowicie zablokowanego widoku. Kaki sobie wsadź. Ja kupiłem sadzonkę i czeka w doniczce do wiosny.
@yannikto: ale ja w zaden sposob sie nie czepiam czy nie krytykuje sadzenia w rzedach, wiec nie wiem dlaczego sie tlumaczysz, zwyczajnie opisalem jak ja robie i jaka mam wizje na moj sad, nie ma chyba odgornego przykazu i jednej racji w takich tematach.
@ZielonaOdnowa: Nie no jasne spoczko. Mi też się marzy ogród w stylu angielskim najlepiej duży ale no tutaj po prostu kwestie praktyczne. Zwłaszcza że wybrałem parę kapryśnych odmian jak na przykład kalwila biała zimowa więc też zależy mi na tym żeby doświetlenie było dość dobre więc i odległości zastosowałem takie że hej
@yannikto: no i spoczko, zeby tylko ladnie rosly, mozesz tez pomyslec o czyms co Ci zwabii zapylacze, jakies nasadzenie roslin kwitnacych tuz przed kwitnieniem drzewek czy budka dla owadow. Poprawia to owocowanie. Ja mam taki okrag z kwiatami na srodku i w galeziach powiercilem dziury i umiescilem to na drzewkach, w galeziach z lasu, nie w galeziach drzewek, moze murarki sie skuszą.
@ZielonaOdnowa: zapylaczy to jeszcze ze 2 lata ale myślałem żeby ul jakiś postawić jeden( ͡° ͜ʖ ͡°) no i też myślałem żeby w okolicy ze dwie małe budki dla ptaków zrobić dla Sikory i ewentualnie wróbli