Wpis z mikrobloga

Możesz przełączyć zachowanie klawiszy funkcyjnych i F1-F12 w UEFI.


@rockin: Bardzo dziękuję za podpowiedź. Nie wiedziałem, ze tak można. Wyślę do IT do DW dyrekcji...

Gdy wejdziesz już do BIOSu / UEFI, to poszukaj w tym miejscu opcji o nazwie typu Function Key Behavior.

Function Key Behavior - domyślne zachowanie klawiszy funkcyjnych



Po jej rozwinięciu możesz wybrać domyślne działanie przycisków funkcyjnych:

Function Key - podstawowe działanie klawiszy od F1 do F12
@GregoryX: Taka teraz moda w tych głupich laptopach. Ktoś na spotkaniu w korpo uznał że większość klienteli nie korzysta z klawiszy F1-F12 a bardziej z tych gówienek pod Fn no to dajemy te gówna spod Fn na priorytet bo zyski inwestorzy i takie tam inne gówna. A potem normalni ludzie cierpią jak np. korzystają z Total Commandera i #!$%@? z tego że w tym prawie wszystko robisz funkcyjnymi, nie jesteś tym
Taka teraz moda w tych głupich laptopach. Ktoś na spotkaniu w korpo uznał że większość klienteli nie korzysta z klawiszy F1-F12 a bardziej z tych gówienek pod Fn no to dajemy te gówna spod Fn na priorytet bo zyski inwestorzy i takie tam inne gówna.


@supra107: Ale gdzie problem skoro można to zmienić? Nawet na roboczym częściej korzystam z głośności czy tam wyłączenia kamery niż z F1-F12. Wiem jaki jesteś ale
@L3gion: No ale skąd się to wzięło że nagle klawisze F są be i standardowo schodzą na drugi plan? Jak dla mnie to był jakiś łebski pomysł jednych z firm który potem się przyjął "bo tak", choć nikt się nie zastanowił czego chcą konsumenci.

Z resztą to jak Lenovo kręciło z Thinkpadami przy serii x30 i x40 dobrze pokazuje taką mentalność. Nikt kto kupuje Thinkpady nie prosił o bardziej upośledzony układ