Wpis z mikrobloga

W zeszłym roku zginęło na Polskich drogach - 1621 osób (85,5 proc.), a 22834 osób zostało rannych. To mogłoby być wasze dziecko, wasza dziewczyna czy wasz ojciec. Istotnie też wiadomo że najnowsze samochody dzięki dziesiątkom kamer i systemów asystujących znacznie zmniejszają liczbę wypadków oraz radykalnie zmniejszają ich skutki.
Widać już po reakcji społecznej na strefy czystego transportu - że w Polsce nie ma zgody na konieczność wymiany aut z powodów ekologicznych, nawet jeżeli mamy najgorsze powietrze w Europie i tysiące nadmiarowych zgonów z tej przyczyny. A co powiedzielibyście gdyby rząd nakazał wymianę samochodów - właśnie ze względów bezpieczeństwa?

p.s. tak, niemal każdy zabity to ogromny koszt dla społeczeństwa - przeliczalny na pieniądze. leczenie albo jeszcze gorzej - utrzymywanie rannych też sporo kosztuje.
#ankieta #bezpieczenstwo #samochody #wypadek #ekologia #ekonomia #zapytajwykop

Czy zaakceptowalibyście konieczność wymiany samochodów na nowsze, bezpieczniejsze dla innych?

  • Tak 19.2% (5)
  • Tak, ale musiałoby to być subsydiowane z podatków 19.2% (5)
  • Nie 61.5% (16)

Oddanych głosów: 26

  • 7
Istotnie też wiadomo że najnowsze samochody dzięki dziesiątkom kamer i systemów asystujących znacznie zmniejszają liczbę wypadków oraz radykalnie zmniejszają ich skutki.


@alfokloda0: Wystarczy #!$%@?ć stały (niezdejmowalny) ogranicznik prędkości dostosowujący się do znaków i okoliczności, bo większość z tych wypadków to typowe #!$%@?. Ograniczyć prędkość przed skrzyżowaniami (nieustąpienie pierwszeństwa 23%), dopasować ją zgodnie z oznakowaniem/warunkami panującymi na drodze (niedostosowanie prędkości 23%) i wymusić spowolnienie ruchu przed przejściami (nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu
A co powiedzielibyście gdyby rząd nakazał wymianę samochodów - właśnie ze względów bezpieczeństwa?


@alfokloda0: akurat w tej kwestii proces zachodzi tak jak powinien. Wdrażane są nowe wymagania dla nowych pojazdów. Stare stopniowo same znikają z dróg ze starości i zużycia. Jak ktoś dba czy po prostu nie stać go na inne to nie powinno mu się zabraniać korzystać z rzeczy legalnie nabytej i dopuszczonej do użytku. Tyle w temacie.

1621 osób
@alfokloda0

Widać już po reakcji społecznej na strefy czystego transportu - że w Polsce nie ma zgody na konieczność wymiany aut z powodów ekologicznych, nawet jeżeli mamy najgorsze powietrze w Europie i tysiące nadmiarowych zgonów z tej przyczyny.


Co to za bzdury?(°° Podczas pandemii mało kto jeździł ,wszyscy siedzieli na dupie,a powietrze było brudne jak cholera. Większość emisji nie pochodzi ze spalin
@kolejne_juz_konto Nie trzeba robić aż takich atrakcji elektronicznych. W takim Jaworznie przebudowano infrastrukturę w taki sposób aby nie dało się zapierd....
Przystanki na środku ulicy ,ich zwężanie,progi zwalniające i chyba darmowa komunikacja (tu nie jestem pewien) i tyle.
Nie trzeba robić aż takich atrakcji elektronicznych. W takim Jaworznie przebudowano infrastrukturę w taki sposób aby nie dało się zapierd....

Przystanki na środku ulicy ,ich zwężanie,progi zwalniające i chyba darmowa komunikacja (tu nie jestem pewien) i tyle.


@CzarnyOwiec: Można też tak, ale wypadki są nie tylko w miastach. A progi zwalniające czy przebudowa infrastruktury w "Piździszewie Dolnym" czy innej wiosce mija się z celem, bo to dla kraju gigantyczne koszty i
@kolejne_juz_konto nie trzeba według mnie aż tak. Ja na początek narobilbym obwodnic większych wiosek i miast ,a do tego nawalił więcej odcinkowych pomiarów prędkości. Na mistrzów prostej wystarczy takich na 90 kmh. Ale jakoś nikomu nie zależy. W rzadzie jest wielu #!$%@? a i pośród wielu mózgów to sport narodowy, jeszcze wyczynowe wyprzedzanie. Ciekawe co robią z tym zaoszczędzonym czasem ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜
obwodnic większych wiosek i miast


Już pisałem, nierealne bo koszty są przeogromne i czas budowy byłby liczony w dziesiątkach lat.

,a do tego nawalił więcej odcinkowych pomiarów prędkości.


Przecież ja to właśnie proponuję, odcinkowy pomiar prędkości na powierzchni całego kraju XD

Ciekawe co robią z tym zaoszczędzonym czasem ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)


Z