Wpis z mikrobloga

#seriale #serialseries ← nowy tag do obserwowania
LISTA SERIALI

Sukcesja - Succession

Twórcy: Jesse Armstrong
IMDb: 8.9/10
https://www.imdb.com/title/tt7660850/
https://upflix.pl/serial/zobacz/succession-2018
Gatunek: dramat, komedia

Rodzina potentatów medialnych walczy o kontrolę nad firmą i sobą nawzajem bez żadnych moralnych hamulców.

Czy polecam? Polecam sprawdzić, bo ja osobiście się odbiłem dwa razy. Jestem świadom, że to jeden z najwyżej ocenianych seriali ale chyba każdy ma taki serial, że mimo poleceń odbija się i mu nie pasuje… Ja napisze tylko czemu nie chce mi się włączać kolejnego odcinka. Ogólnie fabuła jest taka, że bogacz bogaczowi nóż w plecy i powtórka. Serial jest przegadany (co nie zawsze jest złe) ale tu mnie rażą dwie rzeczy - ludzie tak nie mówią, dialogi nie są realne i o ku&^%a ile się tam bluźni, myślę, że ciężko mi będzie wymienić drugi serial gdzie tyle przeklinają (o zgrozo elita, co też nie jest zbyt realne). Wśród postaci nie ma tam żadnego bohatera, którego można polubić… Jak kogoś to zachęca to super, mnie raczej zniechęca do śledzenia historii tych obrzydliwych ludzi.
Za kamera stanęła mucha. Serio, cały czas masz wrażenie, że przywiązali kamerę do owada albo kamerzysta miał Parkinsona i stabilizacja nie działa… Znowu - stylizacja którą niektórzy docenią, ale mnie to #!$%@? i zniechęca. A jak Wy oceniacie serial? Gdzie widzicie jego wielkość?
WLADCA_MALP - #seriale #serialseries ← nowy tag do obserwowania
LISTA SERIALI

Sukces...

źródło: succes

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP serial rozkręca się wraz z odcinkami; jak zobaczysz 3 sezon dopiero skumasz się dlaczego jest tak wysoko oceniany; do tego finał którego nikt się nie spodziewał; z produkcji HBO bo Grze o Tron, Sukcesja jest topem @toodrunktofuck
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: bo to serial polegajacy na gadaniu, na grach politycznych. Tutja dochodzi aspekt rodziny i jak ich wiezi wplywaja na wbijanie tych nozy w plecy. Jak wykorzystuja czyjs upadek a swoj chwilowy wzlot. Oczywiscie, ze sa postacie, ktore mozna polubic tylko tutaj robisz to w nieco inny sposob, bo kazdy tam niemal jest negatywny i gra do swojej bramki kosztem kogos.

Dla mnie to byl pierwszy serial, ktory wywolywal takie uczucie
  • Odpowiedz
  • 0
Kompletnie nie rozumiem doczepiania sie do bluzgania. Uwazasz, ze elita to uzywa tylko pieknego, czystego jezyka


@czuczupikczu: tak uważam i tak jest, dlatego to elity a nie patologia...

Tam jest serio duzo wiecej jak samo wbijanie nozy i bluzgi :)


Czyli?
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: to masz zle pojecie nt. elit. Zreszta, zalezy kogo wrzucasz do worka 'elita'. Czy to obrzydliwie bogaci ludzie czy kto? Pamietaj ile afer wyszlo badz jest zamiatanych pod dywan u elit (np. afera z Epsteinem w Ameryce czy cos co wyszlo - ten premier Czech chyba, ktory nienawidzil gejow a sam uciekal po rynnie z imprezy gejowskiej). Tam jest wieksze zepsucie jak u maluczkich tylko dobrze sie kryja ;) To
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: Mam podobnie. To jest historia o złych bogatych i uprzywilejowanych białasach, którzy zmieniają fronty co odcinek. W s01e01 kochamy tatusia, w s01e02 nienawidzimy tatusia i tak w kółko. Nudne. Przewidywalne. Zapętlone. I jeszcze ta kamera z ręki z shake'ami - to po prostu męczy, kiedy dramaturgię każdego odcinka podtrzymuje się niestabilną kamerą.
  • Odpowiedz
tyle przeklinają (o zgrozo elita, co też nie jest zbyt realne).


@WLADCA_MALP: XDD a słyszałeś taśmy u Sowy jak prywatnie wypowiada się Morawiecki albo Obajtek?

W sukcesji chodzi o intrygę, walkę o władzę nad korporacją i majątkiem, chodzi o to że nikt nie jest dobry/zły każdy ma jakiś bagaż negatywnych cech za które ich lubisz a jednocześnie odpychają czy nawet brzydzą swoimi negatywnymi cechami. To przede wszystkim dobrze napisane postacie.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP coś w tym jest. Nie rozumiem fenomenu tego serialu. Co do bohaterów, to prawda, gdy już nam się wydaje, że zaczynamy kogoś w miarę lubić, to przychodzi kolejny sezon i nam to wszystko psuje. Do tego nie cierpię tej siostry, totalnie antypatyczna. Zacząłem pierwszy odcinek ostatniego sezonu i odpuściłem.
  • Odpowiedz
  • 3
@WLADCA_MALP serial, który ma w końcu ciekawe dialogi na dobrym poziomie, a chłop mówi że ludzie tyle nie przeklinają XD, kek

Świetny serial, a postać ojca rodzinki to jest coś pięknego.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP mi się ten serial bardzo podobał. Tam nie ma pozytywnego bohatera, po prostu włącza się odcinek i ogląda się jak hieny prowadzą między sobą wojnę podjazdową, czekając aż będą mogły rozszarpać truchło tatusia. Miliarderzy wśród których nie ma wybitnych jednostek ale przez pieniądze jakie posiadają myślą że pozjadali wszelkie umysły a tak naprawdę są zupełnie zwyczajni. Fajne są w serialu analogie do rzeczywistych osób np. Connor Roy- który chce ubiegać się
  • Odpowiedz
Mi się podobał bo właśnie pokazuję wzloty i upadki, pokazuje że już jesteś blisko czegoś i nagle Ci się nie udaje. Pokazuje że z rodziną najlepiej na zdjęciu ale mimo wyszyło nadal coś ich łączy, trochę pieniądze trochę więzy. Pokazuje że nawet jak zrobisz coś co wydaje Ci się końcem świata to i tak wszyscy o tym zapomną po jakimś czasie.
  • Odpowiedz