Wpis z mikrobloga

Cześć, mam pytanie, mam dosyć bottleneck bo mam beznadziejny procesor ( amd 5 3600) i całkiem dobrą karte (rx 7800xt), mam problemy z fpsami w grach, cod warzone/fortnite nie jestem w stanie uzyskać nawet 60 fps na niskich ustawieniach.

Jakieś pomysły czy brać się za wymianę procesora na lepszy?
#pcmasterrace #komputery #procesory #kartygraficzne
  • 24
@YKR23: chop procesor gotuje i sie dziwi ze throttluje xD, w zadnej grze nie widzialem 95C na na r3600, mysle ze nawet na stockowym cos jest nie do konca halo
@YKR23: Swoją drogą masz teraz fajne promki na r7 5700x i r5 5600. Więc warto rozważyć przesiadkę. Taki r5 5600 można wyrwać za 500-550zł a stary procesor pójdzie za 250-300 zł od ręki. Tylko warto update biosu zrobić, żeby płyta ogarnęła serię 5000.
@YKR23: cos masz ewidentnie #!$%@? jesli chodzi o chlodzenie, jestes pewien ze zerwales folie z proca? xD nie da sie miec 95C w idle nawet na stockowym
@YKR23: melduję, zę na niskich jak psiałeś, na ryzenie 3600 mam do 330 FPS na pierwszym etapie gdzie się leci busem. ale mocno niestabilne, nie wiem czy shaderów nie kompiluje bo nie grałem w to nigdy.
  • 0
@10129: to rzeczywiście mam spory problem, licze to to przez to chłodzenie.

I to miałoby sens, bo z poprzednia karta (gtx 960 xD) fortnite/cod i inne w miare wymagające gry działały na tym setupie jeszcze rok temu.

dziękuje wszystkim za pomoc!