Wpis z mikrobloga

@Yuri_Yslin: połóż sobie dobry podkład pod panele, ten akustyczny, to raz. Pewnie trochę pomoże. Jakiś dywan też. Mieszkanie w rogu najlepiej. W sypialni przez to że przez ścianę słyszę głośne rozmowy wytlumione etc a mam ujebke na pkt ciszy to planuje jak będzie czas zrobić wygłuszenie ściany od sąsiada wełna i gk akustycznym. Niezależnie co kupisz dopłaciłbym te nieduże pieniądze za wygłuszenie kluczowych ścian. No i jednak ja na ostatnim
  • Odpowiedz
  • 0
połóż sobie dobry podkład pod panele, ten akustyczny, to raz. Pewnie trochę pomoże. Jakiś dywan też.


@niemodnie: Tak zrobię. Myślałem, żeby w ogóle położyć 5-10cm jakiegoś w pytę dobrego izolatora akustycznego pod panele, ale może być problem, bo mi to próg podniesie mocno ;) Poza tym po ścianach i tak się w górę będzie niosło. Ale jakiś na pewno zrobię.

No i jednak ja na ostatnim nie słyszę kroków sąsiada nad sobą, inni na to
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: w Krakowie to się robi cena standard na zwykle lokalizacje, a mieszkania przebrane. No ciężki temat, próg bólu się przesuwa. Jak to dla Ciebie i wiele lat chcesz tam mieszkać to bym brał
  • Odpowiedz
  • 0
@niemodnie: tak, też to biorę pod uwagę. Gdyby mi pasowało jakieś mieszkanie, to nie byłoby problemu.

Ale znaleźć mieszkanie obok metra z takim rozkładem i brakiem sąsiadów po bokach... echhh.
  • Odpowiedz
@niemodnie: To mieszkanie, które mnie interesuje ma sypialnię w samym rogu budynku (więc nie sąsiaduje z nikim poza mieszkaniem poniżej), Salon również jest narożny, a drugi pokój sąsiaduje tylko z klatką schodową, więc żadne z pomieszczeń nie ma sąsiada za ścianą.


@Yuri_Yslin: az mi sie nie chce wierzyc - obejrzalem juz setki mieszkan i ani razu nie widzialem takiej sytuacji. Bo ostatnie pietro, narozne i sciana sasiadujaca z
  • Odpowiedz
Słyszycie swoich sąsiadów z dołu w nowym budownictwie


@Yuri_Yslin: żelbet, mieszkanie narożne na ostatnim piętrze. Bezpośredniego sąsiada mam tylko pod sobą. Wszystkie dźwięki uderzeniowe słychać. Zamykanie drzwi wejściowych, chodzenie na piętach, trzaskanie deską klozetową. Dźwięki powietrzne są dobrze tłumione, głośniejsze rozmowy słychać tylko późną godziną, jak dźwięki otoczenia zamierają. Mimo wszystko na plus względem 20-30 letnich bloków, w których wcześniej mieszkałem bo tam oprócz dźwięków uderzeniowych, słychać było jeszcze dźwięki
  • Odpowiedz
  • 0
Jedyne co mnie ciekawi, kto kupuje takie wagony jak mieszkanie nr 12 :P


@eehhh: Ten, kto nie ma wyboru ;) zostaje tylko to, może dostanie 100zł z metra promki i weźmie.

Fajną ofertę dostałeś w tym metro zachód. Teraz niestety 15-16k. Beka zniszczyła ten rynek.
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin jestem teraz u znajomych, tez mieszkanie narozne na ostatnim piętrze, inna inwestycja, inny deweloper. Tez slychac jak sasiedzi chodza pietro niżej i inne stuki. Dziecko tez slychac.
  • Odpowiedz
  • 0
@eehhh: Trochę myślałem nad tym metro zachód i jednak widzę, że ono jest 1,5km dalej od miejsca, które mnie interesuje - takie blokowisko w polu kapusty, kiedyś pewnie będzie to jakoś wyglądać, ale obecnie to 13k za to bym nie dał, a 15k to już w ogóle nie. Jedyna zaleta to metro, którego jeszcze nie ma.

W 2022 były ciekawsze miejsca w niższej cenie, np. Gocław (te nowe osiedla koło
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin teraz rozmów nie słyszę, ale nie będę czekal na usypianie dziecka bo moze wtedy beda glosniej go wolac do spania i mycia ;)

Stuki sa takie i takie, to zazwyczaj baby chodza na piętach.

Dywan i podklad nie pomoga tobie tylko sasiadom, nie będziesz im stukal.
  • Odpowiedz
  • 0
@Wychwalany: No racja. Kurde, trochę mnie zmartwiłeś kolego. Myślałem, że w budownictwie z 2021+ na najwyższym piętrze w rogu będzie względny spokój, a tu tupanie tych Z DOŁU... a jak trafisz na gościa, co ma subwoofer to znów kaplica i szybka ewakuacja.

( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz