Wpis z mikrobloga

Kupiłem novablasty 3, wkładka 29,5 cm taka jak w innych butach biegowych, ale mam wrażenie że but jest większy, zmierzyłem wkładkę i ma ona 31 cm, zostawić czy zmienić na mniejszy rozmiar? Jakie jest wasze doświadczenie w rozmiarze novablastów?

#bieganie
  • 6
@Hektar4: kupilem standardowy rozmiar jak hoka, nike, saucony but jest lekko wiekszy, tak bym powiedzial ze o 0,5cm.
I szczerze mowiac w niczym mi to nie przeszkadza, cholewka sie nie zagina jakos specjalnie, noga nie lata (wiazanie dla biegaczy), nie wycieraja sie zapietki ird. Jedyne co, to na pierwsze kilka biegow ubieralem grubsze skarpety. Pozniej przesiadlem sie na cienkistopki z deca za 15zl i nie czulem roznicy.

Za to po 12/24h
@Hektar4: może jakaś trefna para. Takiego rozjazdu nie powinno być. Nie ma co rozkminiać. Oddaj, wymień na mniejsze, albo zlokalizuj takie buty w jakimś sklepie i sprawdź czy inna para w tym rozmiarze też będzie taka wielka. W za dużych butach nie ma sensu biegać.
@Hektar4: wygląda, że jakbyś brał według rozmiarów nike 46 = 30 cm to by się zgadzało, asics podają 46 = 29 cm.

Tabelki się rozjeżdżają przy mniejszych i większych numerach, po środku niektóre są identyczne, więc opinie o wielkości pewnie będą różne, zależnie od rozmiaru.