Wpis z mikrobloga

Stoję przed wyborem bazy danych na potrzeby grafany. Chcę zrobić magazyn danych z różnych czujników i mam do wyboru albo InfluxDB w wersji v1 albo w wersji v2. Z tego co słyszałem na szybko to InfluxDB w wersji 2.X narzuca narzuca już tworzenie zapytań w języku Flux. Osobiście chciałbym mieć w Grafanie możkiwość układania zapytań w formie graficznej (forma graficzna to podobno SQL, którego również bym chciał). I teraz pytanie, czy w InfluxDB v2 da się też robić zapytania w SQL i graficznej formie? Być może jest tu ktoś to też się tym trochę zajmuje?

#grafana #homeassistant #bazadanych #sql #flux #influxdb #linux #raspberrypi
  • 14
via Android
  • 0
@amgrr ale od czego się niszczy? Od ilości zapisów? Zresztą, ile to dziś Ci ta karta kosztuje :p
PS. Do RPi3 też możesz podłączyć SSD pod USB :)
Mysle, że miałeś pecha, kup markowe z Samsunga


@MisiekD: Nie miał pecha.... zajechałem wiele kart SD, włącznie z super hiper markowymi. Czym większy ruch, więcej czujnik, więcej danych to karta po prostu szybciej ucieka. Z RPi przeszedłem ścieżkę od SD, przez SSD, aż do pozbycia się RPi ;)
a to jaką maszynę masz obecnie? Ile Ci to prądu ciągnie?


@MisiekD: teraz przestałem się tym przejmować, bo na tej maszynie siedzi microK8s, GitLab, Docker, Influx, Grafana, Domoticz, Shinobi i inny mój soft więc nie patrz na to.

Poczytaj o #wyse - to ciągnie śmieszne ilości prądu z tego co tu podają inne mirki.