Wpis z mikrobloga

#gitara #gitarabasowa

Cześć, jakie combo / wzmacniacz polecilibyście jako urządzenie uniwersalne:
dla gitary elektrycznej
dla gitary basowej
dla odtwarzania muzyki z np. telefonu

Miałoby nagłośnić małe pomieszczenia np. pub / bar.
Nie potrzebuję żadnych efektów gitarowych / basowych. Wystarczy mi clean tone i ciepły, szeroki bas oraz możliwość podłączenia loopera.

Myślałem nad czymś takim:
https://www.amazon.com/Fishman-Loudbox-Acoustic-Instrument-Amplifier/dp/B005TPM1NK?th=1

Zdaję sobie sprawę, że 3 osobne urządzenia, dedykowane do każdego z tych zastosowań, będą miały najlepszą jakość, ale wystarczy mi jakość przyzwoita i mogę iść na kompromis
  • 12
  • Odpowiedz
@Marcin-2-0: to w takiej sytuacji nie lepiej frfr? on powinien być uniwersalnhy, tylko nie wiem jak dalej z kolorowaniem dźwięku bo ja sie aż tak nie znam na tym
  • Odpowiedz
@Marcin-2-0: trochę z dupy jest używanie jednego głośnika do wszystkiego, ale jak już musisz to idź w stronę kolumny aktywnej, może być FRFR (albo dwóch dla stereo) i ew modelera dla instrumentów, który będzie symulować wzmacniacze i paczki.
  • Odpowiedz
@Marcin-2-0: O ile te pierwsze rzeczy da się ogarnąć bardzo łatwo, o tyle ta trzecia może zrobić bardzo duży problem. Wzmacniacze instrumentalne absolutnie nie nadają się do nagłaśniania muzyki, no chyba, że kupisz sobie sygnaturę Hellborga od Warwicka, która kosztuje zylion, a która na to pozwala (bo jest zrobiona tak, że uciągnie nawet hi fi). Nic lepszego niż to, co zaproponował kolega @mirekwirek nie wymyślisz.
  • Odpowiedz
trochę z dupy jest używanie jednego głośnika do wszystkiego,


@Kokos: dlaczego z dupy... wręcz standardowe rozwiązanie i najlepsze do tego czego oczekuje @Marcin-2-0 spełniając jego wymagania.

i ew modelera dla instrumentów, który będzie symulować wzmacniacze i paczki


@Kokos: Nie czytałeś co napisałem...
  • Odpowiedz
@mirekwirek czytałem. Żeby mieć clean tone również potrzebujesz symulacji, słuchałeś kiedyś sygnału prosto z gitary, bez wzmacniacza i głośnika gitarowego? A z dupy jest nagłaśnianie pomieszczenia czymś co jest piecem albo ma imitować piec do gitary.
  • Odpowiedz
@mirekwirek ale to przez sansamp a nie przez samą kolumnę. Preamp pełni rolę wzmacniacza a sansamp dodatkowo ma symulację głośnika. Więc jest to rodzaj symulacji i modellingu który potem idzie do kolumny.
  • Odpowiedz