Wpis z mikrobloga

  • 898
@kogo_to_obchodzi: sprawdziłem zeszłej zimy, to działa, poważnie! Czasem trzeba tylko ciutkę doskrobać, ale problem znika w kilka sekund! Widoczność idealna, jakby szyby nie było! (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@kogo_to_obchodzi to prawda. Warto dodać że szyba nie tylko będzie rozmrożona, ale również nie będzie się zaparowywac od środka. Ja na szczęście wiedziałem wcześniej o tej metodzie, pozwoliło mi to zaoszczędzić spoooro czasu
  • Odpowiedz
@kogo_to_obchodzi: Dopóki nie pęknie xD Najlepiej jest odpalić auto, pusić nawiew na szybę i wrócić do domu. Po 10-15 minutach masz czystą szybę i cieplutko w aucie. Jedynie ryzykujesz że ktoś ci w tym czasie #!$%@? odpalone auto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
przestańcie tak #!$%@?ć bo moja żona chciała dziś rano to zrobić :D


@jbc_putina: i nic by się nie stało, szyby w aucie są nastawione na naprężenia, musiałby to być naprawde wrzątek z 95 stopni + turbo zimna szyba.

Polanie takiego przymrozka nawet -10 wodą o temperaturze poniżej 80 stopni #!$%@? zrobi i serio zadziała.
  • Odpowiedz
  • 11
@BananowyKrol masz trochę racji ale nie do końca. Szyba na nic nie jest nastawiona, po prostu szkło hartowane ma wytrzymałość na różnice temperatur rzędu 80-100° . Pod warunkiem, że jest idealne.

Jakiekolwiek mikro pęknięcie którego nie zauważysz to gwarancja pękniętej szyby już przy różnicy 50°, nawet powierzchowne rysy zmniejszają znacznie wytrzymałość szkła.

Zważywszy na ilość zabawy jaka jest przy wymianie szyby w aucie nie ryzykowałbym wody cieplejszej niż 40
  • Odpowiedz