Wpis z mikrobloga

#blackpill #niebieskiepaski #rozowepaski #socjologia #psychologia

Atrakcyjność fizyczna ma większy wpływ na sukces socjoekonomiczny mężczyzn niż kobiet.

Badacze skategoryzowali wygląd badanych w wieku 12-19 lat, na skali od bardzo nieatrakcyjny do bardzo atrakcyjny.
Następnie porównali: wykształcenie, status społeczny i poziom zarobków, dorosłych badanych i ich rodziców.

Wygląd fizyczny miał wpływ na osiągnięcia obu płci, jednak ku zaskoczeniu badaczy okazał się większy dla mężczyzn.

https://www.psypost.org/2023/11/attractiveness-has-a-bigger-impact-on-mens-socioeconomic-success-than-womens-study-suggests-214653
  • 11
@eeemil: No niestety przechodząc przez rekrutację na samym początku trzeba przejść selekcję julek z hr, które odrzucają kandydatów na podstawie zdjęcia, czy przedwstępnego interview. Najtrudniejszy jest początek w szukaniu pracy w swojej dziedzinie, tzn. start. No i brzydal musi mieć farta, że nagle kogoś szukają na teraz, ale później kwestie awansu w firmie i tak są małe, jeżeli słabo wygląda.
@eeemil @Nowystaryziel Nawet janusze, czyli faceci odrzucają za wygląd. Dwa lata szukałem pracy w tym fizycznej owszem było duże bezrobocie, ale mój wygląd skreślał mnie na starcie. Dosłownie jeden janusz biznesu powiedział mi prawdę, że nie mam pracy przez brak urody. W tym samym czasie pomimo dużego bezrobocia moi przystojni znajomi dość szybko znaleźli pracę - i to właśnie jest potęga urudy.
Dlaczego jestem taki brzydki :(
@eeemil: to prawda,
bardzo ładne dziewczyny mają ten problem, że są traktowane jako wielka konkurencja dla reszty kobiet.
Taka HR'owka na pewno zatrudni chada, ale już stejsi niekoniecznie.
@gnomol: no właśnie, chłop i baba zatrudni przystojnego mężczyznę, ale
już baba zatrudni chada, ale bardzo ładnej kobiety - niekoniecznie.
Gadzi umysł traktuje ją jako konkurencję.