Wpis z mikrobloga

mnie #!$%@? że w tym kraju facet musi płacić alimenty na byłą pełnosprawną pracującą żonę mimo że nie mieli dzieci, jakby była jakaś upośledzona i trzeba ją utrzymywać xd miałem taką sytuację po sąsiedzku, na szczęście dla faceta babka kopnęła w kalendarz


@Emble: Nie wiem kto normalny się wiąże na stałe z idiotkami/idiotami. Ja jakoś z partnerką jesteśmy już kilka dobrych lat i nie planujemy ślubu, bo po co

Jedyny profit
@Emble: może być tak, że żona po ślubie decyduje się nie rozwijać kariery zawodowej, żeby móc zająć się domem i opieką nad dziećmi. wtedy po rozwodzie zostaje bez utrzymania i możliwości podjęcia sensownego zawodu i moim zdaniem alimenty tutaj się należą, ale tylko przy orzeczeniu winy męża oraz idealnie gdyby dało się taki zapis o podziale obowiązków umieścić w akcie ślubu.
@WielkiNos: Alimentów nie dostanie, niech tylko nie kontaktuje się w żaden sposób z matką, żeby nie wykazała, że stosunki między nimi zostały odnowione. Gorzej jakby trafiła do DPS, wtedy niezależnie od wszystkiego dziecko musiałoby łożyć na jej utrzymanie w DPS.
@Emble: mój znajomy z byłej pracy rozwodził się z żoną- to był od początku układ taki że z braku laku się hajtnęli bo taka tradycja, a nie byli zakochani i mieli swoje miłości życia, które ich odrzuciły. Jej pierwsza miłość wybrał inną, a on zakochał się w typiarce która poleciała na hajs starego bogatego Niemca. No i mieli dwójkę dzieci- Niemiec kopnął w kalendarz, a jej ex się rozwiódł. No i
Napisze jako praktyk, nie teoretyk, działałem społecznie kiedyś i w kilku takich sprawach brałem udział, a przewinęło mi się takich z kilkadziesiąt. Nawet jeżeli nie masz kontaktu z ojcem lub matką, a któryś z nich cie odnajdzie i założy ci sprawę o alimenty, to te alimenty dostanie. Jedyny ratunek dla ciebie to jeżeli rodzicowi odebrano prawa rodzicielskie, lub jeżeli miał zasądzone alimenty na Ciebie i ich nie płacił. Wtedy można łatwo wykazać,
@WielkiNos mnie #!$%@? że w tym kraju facet musi płacić alimenty na byłą pełnosprawną pracującą żonę mimo że nie mieli dzieci, jakby była jakaś upośledzona i trzeba ją utrzymywać xd miałem taką sytuację po sąsiedzku, na szczęście dla faceta babka kopnęła w kalendarz


@Emble: ja trochę czaje coś w stylu, że baba zostaje w domu, zajmuje się dziećmi, robi zakupy a facet np. spłaca ratę kredytu za chałupę, bo on inwestuje
@ktomizajalnazwy: Jest jeżeli masz rozwód z winy męża lub bez orzekania o winie. Były premier Marcinkiewicz to idealny przykład- hajtnął się z wyrachowaną młodą sziksą- ona udaje chorą i chodzi przez 3 lata z ręką w prowizorycznym gipsie- dostała od sądu 5 000 zł alimentów miesięcznie od niego- chociaż nie mają dzieci i były premier, który rządził Polską xd ucieka przed komornikami i windykatorami normalnie- były filmiki nawet na ulicach jak