Wpis z mikrobloga

Ale to jest GIGACHAD. Głosowałbym. Rigcz w chodzącej postaci.


@Aquamen: Tak, tak - wyrzucił ministerstwo edukacji, za to zostawił ministerstwo kapitału ludzkiego.
No i nie zapominajmy o tym, że popiera handel organami, a wyczytałem też, że swoje psy nazywa "czworonożnymi dziećmi" i w ogóle ma jakiś odpał na ich punkcie.

Ja wiem jak wykopki srają na słowo "psiecko" (moim zdaniem również jedno z najdebilniejszych określeń), więc tutaj mam srogie XD
ZSRR, które oceniam bardzo źle, mimo tych wszystkich błedów i zwalczania ich na arenie międzynarodowej, do pewnego momentu rywalizowała gospodarczo z USA


@wstanczyk: co ty porównujesz? kraj który prowadził politykę kolonialną? wyczerpując całą wschodnią Europę?
@wstanczyk: wskaż mi jeden kraj socjalistyczny oprócz żyjących z petrodolarów w których socjalizm nie skończył się katastrofą ekonomiczną nie do pewnego czasu tylko stale równając się poziomem życia z krajami kapitalistycznymi.


@Aquamen: przecież kraje kapitalistyczne w jeszcze większym stopniu bogactwo budowały na kolonialnym wyzysku lub rabunku dóbr naturalnych XD
@Aquamen: Bardzo się cieszę że wygrał... tak daleko od nas.
Przekonamy się do czego doprowadzi prawicowy szur co sobie pieska sklonował.

Tak się właśnie kończą socjale połączone z lewackim podejściem do gospodarki.


Nie, tak się kończy zwykła bandyterka i grabież państwa.
@Shaggy_dg: trochę tak - lewicowy nacjonalizm, prosowiecki/prorosyjski komunizm, kartele narkotykowe, korupcja, łamanie konstytucji w Bolivii, Ekwadorze i w Kolumbii, Wenezueli czy Peru. Chyba najlepsze lewaki jakie są to w Chile bo to jeden z niewielu stabilnych tam państw a najgorsze że te kraje cierpią często na własne życzenie. Jeśli kraj cierpi na hiperinflację to nie ma innego wyjścia jak trudne zaciskanie pasa i walka z korupcją, nie ma cudownego leku. Może
Jagodno


@markhausen: Argentyna jest nie do uratowania. System gospodarczy się posypał przez korupcje i błędne decyzje. By kraj powstał na nogi, musi powstać stracone pokolenie, to znaczy takie zasuwające za miskę ryżu przy zacieśnianiu pasa przez państwo. Ale dla argentyńskiego społeczeństwa rozwiązanie problemu to rozdawanie pieniędzy... Rząd próbujący zaciskać pasa wylatuje. Rząd stawiający na social wylatuje. I tak w kółko się bawią od prawa do lewa w spirali #!$%@? kraju.
@wstanczyk: Naczytałeś się bzdur i w nie uwierzyłeś. Polecam przeczytać książkę "Pieniądz, kredyt bankowy i cykle koniunkturalne". Jeżeli jej nie przeczytasz do dalej będziesz głupi w temacie. Jeden z cytatów:

"A zatem kryzysy żadną miarą nie są nieodłączne od systemu kapitalistycznego ani nie pojawiają się nieuchronnie w gospodarce rynkowej poddanej ogólnym zasadom prawnym tworzącym jej fundamentalne ramy prawne, w gospodarce, w której nie przyznaje się żadnych przywilejów."
@markhausen: Jacy populiści? Politycy potworzyli 500 ministerstw, które są nikomu niepotrzebne i likwidacji ich to jest populizm? Przecież to jest śmieszne, ministerstwo kobiet, płci i różnorodności -> co to #!$%@? ma być, przecież to brzmi jak jakiś żart ze Wspaniałego Nowego Świata albo Orwella xD