Wpis z mikrobloga

Czy są jakieś kursy, szkolenia, szkoły żeby od ZERA nauczyć się naprawy urządzeń elektrycznych w domu. Ja nawet gniazdka w domu nie potrafię wymienić. Nie chodzi o to żeby pracować jako elektryk, bo mam własną pracę (branża IT), ale żeby się nauczyć co i jak robić jak się coś zepsuje elektrycznego w domu. Chcę normalne szkolenie z nauczycielem więc kursy online czy nauka na własną rękę odpadają. Znalazłem jakieś szkolenie w Cosinus, ale nie wiem czy jest dobre:
https://www.cosinus.pl/oferta-edukacyjna/szko%C5%82y-bran%C5%BCowe/i-stopnia/elektryk
PS. W wymogach jest, że trzeba przynieść "Zaświadczenie o uczęszczaniu do ósmej klasy szkoły podstawowej", to chyba jednak nie dla mnie, bo ja po studiach :/

#elektryk #elektryka
  • 25
  • 0
jesli robisz to tylko 4 fun to zrob sobie jakis poważniejszy kurs sepowski


@vikop-ru: ale to są jakieś kursy w szkole, że ma się doczynienia z urządzeniami, czy to polega na przeczytaniu książki, zakuciu i zdaniu egzaminu? Bo mnie interesuje praktyka.
@aleksc: a to nie wiem, zwykle psuja mi sie takie sprzety jeszcze na gwarancji albo uznawalem ze sie zuzyly ze starosci i kupowalem nowe. Raz naprawilem mopa parowego stosujac sie do instruktarzu na yt, to moze w ten sposob? Jakis filmik jak cos sie zepsuje a pozniej z praktyka nabierzesz wiekszego pojecia? Mysle ze ciezko o takie kursy jak naprawa AGD bedzie.
@aleksc po pierwsze zacznij od przygotowania się do sepów - jeżeli będziesz grzebał sobie tylko w domu, nie potrzebujesz do tego uprawnień ale sama wiedza będzie dobrą podstawą byś nie zrobił sobie krzywdy

no a później to po prostu zacznij naprawiać, tak nauczysz się najszybciej ^^
@aleksc: prostych rzeczy, jak wymiana lub montaż gniazda elektrycznych można się nauczyć na youtubie. Jest pełno krótkich, sensownych poradników. Pół mieszkania można wyremontować tylko dzięki YouTube. A w naprawę sprzętów AGD/ RTV to zawsze szkoda czasu. Lepiej dać komuś 200-300 zł żeby to ogarnął.