Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do wczorajszego wpisu, gdzie kupiłem sobie kawiarkę
https://wykop.pl/wpis/73684169/wpis
muszę się pochwalić, że poeksperymentowałem z tym urządzeniem, zrobiłem parę kawa testując różne grubości zmielenia kawy, jej ilości, temperatury wody, czasy parzenia i udało mi się osiągnąć to co chciałem, pyszną kawę z obfitą i gęstą pianą ()
Pierwsze kawy były bez szału, z zerową pianą i trochę gorzkie, ale teraz jak już ogarnąłem technikę to z całą pewnością mogę stwierdzić, że ekspres nie jest mi kompletnie do niczego potrzebny.

#kawa #chwalesie #jedzenie
krucjan - W nawiązaniu do wczorajszego wpisu, gdzie kupiłem sobie kawiarkę 
https://w...
  • 15
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
@Ruski_Metanol mordeczko to nie dzieło przypadku, że na drugi dzień udało mi się zrobić legancka kawę, pół dnia oglądałem sposoby parzenia kawy w kawiarce na yt, żeby ogarnąć dobra kawę, a to jest jeden z pierwszych wyników także wiesz xD

@zolgar ziarna miele bardzo drobno i wsypuję do kawiarki na maksa z lekkim czubkiem, wyrównuje łyżką ale delikatnie bez ubijania. Wodę leje z kranu ustawiona na maksa na gorącą. Od spodu dzbanka
krucjan - @Ruski_Metanol mordeczko to nie dzieło przypadku, że na drugi dzień udało m...

źródło: temp_file5788216545319607553

Pobierz
  • Odpowiedz
@krucjan: No i to lubię, to mi się podoba :D Ja zaczynałem od Aeropressu i pasowało mi wszystko przez rok, dopóki nie zobaczyłem ekspresu kolbowego na promocji w sklepie i eh, znowu się zaczęło ;) Ale tak to z kawą jest. Myślę, że to odkrywanie nowych metod parzenia i nowych smaków to połowa przyjemności w piciu kawy :D
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Peter_Mountain może tak być, jak się człowiek w coś wkręca to się chce sprawdzać coraz to nowsze sposoby, ale też znam siebie i przede wszystkim swoje finanse i wszystko co robię to robię budżetowo, a na dodatek listę akcesoriów które chciałbym kupić mam całkiem sporą a tylko przybywają do niej rzeczy a nic z niej nie ubywa, więc mała szansa na to, że w najbliższym czasie pojawia się u mnie nowe sprzęty
  • Odpowiedz
@krucjan: Rozumiem. To następną rzecz za jakiś czas polecam właśnie Aeropress :) Do 100zł da się kupić na promocjach i też to jest jakiś nowy wymiar kawy. W takiej cenie to jeszcze zostaje French Press, ale to smakuje dla mnie jak zwykła zalewajka i osobiście uważam, że nie ma sensu. No chyba, że do cold brew na lato ;)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Peter_Mountain na razie styka w ostatnie pół roku i tak kupiłem masę sprzętu do kuchni jak się wkręciłem w gotowanie, zaczyna miejsca trochę brakować. Teraz chce się bardziej skupić w doinwestowaniu w sprzęt do ćwiczeń, trochę obciążeń, ławkę i drążek porządny, potem następnym priorytetem będzie pare sprzętów do auta xD
  • Odpowiedz
@krucjan: Ech na uj te kspresy za 3000zł, gdy kolega oszukał system i fizykę. Teraz trzeba napisać do wszystkich firm żeby zamknęły biznesy xD
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@bonus jaki Janusz, jaka kontrola, mordo wchodzę w świat kawy, kupiłem sobie najtańszy sprzęt w którym można zrobić kawę, która nie smakuje jak gówno i cieszę się, że mi fajnie wyszła a ty się zachowujesz, jakbym biegał po mieście z megafonem krzycząc "ludzie, nie kupujcie ekspresów, to głupota!" xD
Ja mam w nosie kto jak i w czym co robi, być może kiedyś sam sobie kupię porzadny ekspres jak się wkręce jeszcze
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@bonus nie, mam problem z bzdurnymi komentarzami. Raz sobie tam jakaś bekę pocisnąłeś, spoko, ale powtarzanie tego samego w każdym wpisie jest irytujące, zwłaszcza, że przypisujesz mi jakieś opinie których nie powiedziałem.
  • Odpowiedz