Wpis z mikrobloga

Warto kupić jakiś tani ekspres, duża różnica jak po prostu zaleje sobie wodą i odcedze fusy?


@krucjan: moim zdaniem niewielka xD Zaraz mnie zjedza kawosze, ale doroslem do tego, zeby sie przyznac ze nie widze szczegolnej roznicy.
Sprawdz moze na sobie, tylko badz szczery
  • Odpowiedz
duża różnica jak po prostu zaleje sobie wodą i odcedze fusy?


@krucjan: praktycznie żadna, normalnie odcedzasz przez siteczko takie drobne i masz expreso jak w Mediolanie, a nie że jak reszta frajerów się dajesz nabrać na wywalenie na ekspres 399zł bez sensu
  • Odpowiedz
@krucjan żaden ze mnie purysta, ale sam właśnie złożyłem pierwszy zestaw do kawy. Młynek Timemore C3S, clever drip I dobra kawa. Różnica między tym co do tej pory pilem (ekspres) jest kolosalna. Jak już chcesz się napić DOBREJ kawy to odzaluj te 4 stówy i złóż zestaw jak człowiek
  • Odpowiedz
aeropress


@concord_lexington: kupiłem i za #!$%@? nie wiem jak w tym parzyć, żeby to miało sens. xD
Juz zwykły drip kupiony za 10zł robi wg mnie smaczniejszą kawę.

Młynek mam timemore c3, więc wystarczający do tego.
  • Odpowiedz
@krucjan: Zdecydowanie kawiarka/ekspress lepiej parzy kawę niż zalewanie ziaren wrzątkiem (jest bardziej delikatna, aromatyczna i mniej spalona=gorzka). Jeżeli pijesz tylko espresso to kawiarka w zupełności wystarczy, nawet kapuczine/latte zrobi, jeśli dokupisz sobie fajny spieniacz do mleka. Ważny też jest rodzaj kawy, musisz czytać skład i porównywać sobie smak. Nie sugeruj się zbytnio polecanymi producentami kaw oraz zawsze sprawdzaj ceny z przeliczeniem na kg, jest mega przestrzał - ja zawsze sprawdzam promocje
  • Odpowiedz
@zielony_goblin czym się taki rozni od dripa z kika za dychę?

Ok, widzę że to jakaś hybryda.
Tylko jak my lubimy mocne gęste kawy, to podejrzewam że te wszystkie fancy metody to nie są dla nas po prostu, bo z każdego wychodzi jakaś polewka ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz