Wpis z mikrobloga

#pracbaza #programowanie #korposwiat #pracait

Jesli pracujecie w teczowym corpo gdzie cenia diversity polecam ktoregos dnia podejsc do corpo managera poprosic o dzien wolny i powiedzieć ze macie okres. Korporacje bardzo cenienia taka postawę szczególnie u mezczyn. Pokażecie że nie wstydzicie się przyznać że mężczyźni też mają okres. Mój kolega pracuje w Cyberpunku i u nich mężczyźni biorą urlop na czas okresu tak samo jak kobiety. To taki tajemny trick jak wygospodarować sobie dzień wolnego. Nie mówi się o tym głośno, żeby mężczyźni nie naudzywali tego przywileju, ale jak najbardziej jest taka możliwość. W teczowym korpo nikt wam nie odmówi, zyskujecie wolny dzien i macie dodatkowe szanse na awans za promowanie diversity
  • 3
  • Odpowiedz
@p0melo: Na mnie kiedyś Scrum Master zwrócił uwagę w spotkaniu zespołowym, że coś jestem ostatnio mniej efektywny i robię zadanie wycenione na 1SP dłużej niż dwa dni. Zapytał się dlaczego tak? Odpowiedziałem wtedy jako mężczyzna, że mam okres. Od razu się uspokoił i siedział cicho przez kolejne parę dni. Wiedział, że zrobiłem mu wtedy szacha.
  • Odpowiedz