Wpis z mikrobloga

Mirki chce się pochwalić (). Dzisiaj skończyłem spawanie i szlifowanie schodów na pięterko. Koszt stali, paliwa, gazu i drutu do spawarki - niecałe 1200 zł.

Cholernie dumny jestem z siebie, bo kompletnie nie umiem w spawanie a tym bardziej w schody ( ͟ʖ)

Zostało jeszcze pomalować i przykręcić stopnice wykonane z fosztów po budowie, bo na dębowe mnie nie stać xD Jak mnie będzie stać, to wymienię na właściwe od stolarza albo znając siebie "centuś" weźmie górę i sam sobie skleję i wyszlifuję.

Pozwolę sobie zawołać @FejsFak do odbioru robót xD

#budujzwykopem #remontujzwykopem #stepujacybudowlaniec #chwalesie
stujbeznug - Mirki chce się pochwalić (。◕‿‿◕。). Dzisiaj skończyłem spawanie i szlifow...

źródło: temp_file8552850634989217679

Pobierz
  • 120
  • Odpowiedz
@stuj_bez_nug kurla miras kozak wyszło. Jak się uczyłeś spawać? Skąd wiedziałeś jaką metodą itd? I po prostu pospawales na żywca później na zasadzie, aaaa #!$%@?, nikt nie będzie z tego strzelał czy jednak coś tam liczyłeś sprawdzałeś?xD sam powoli muszę się uczyć i zbierać wiedzę bo czeka mnie to samo xD...
  • Odpowiedz
@tomszczyk: niema realnej straty, co ucieknie z bufora grzeje powietrze dookoła które jest wewnątrz domu, analogicznie jak podłogówka. Jedyna strata to ta na początku na zagrzanie buforu i jak jest zagrzany przez rok to niema żadnej straty w tym czasie. Problem pojawiłby się, gdyby często wszyscy domownicy wyjeżdżali a dom miałby nie być w tym czasie ogrzewany, ciepło które bufor oddawał by przez 4 dni przez swoje ścianki było by w
  • Odpowiedz
  • 1
@MarioMAX Kurcze, no myślę że święta spędzę już u siebie w domu. Pierwszą łazienkę kończę płytkować. W przyszłym tygodniu mam zamiar ja skończyć z białym montażem. Druga łazienka poczeka na lepsze czasy.

Później pomaluję schody i położę płytki w salonie i przedpokoju. Panele w sypialni to też pikuś. Pozostanie skręcenie kuchni z formatek i tyle. Łóżko, sofa czeka już w garażu, AGD w jeden dzień przywiozą ze sklepu.

Wiem, jestem optymistą (
  • Odpowiedz
  • 0
@liczaon dokładnie tak, nikt z tego strzelał nie będzie. Kilka lat temu kupiłem migomat Magnum Synergia bo na allegro napisali że jak ustawisz na opcję "synergia" i pokrętłem ustawisz grubość materiału w coś tam, coś tam to ma samo dobrać prąd i coś tam jeszcze. I jak widać działa. Spawy brzydkie jak cholera ale trzymają xD
  • Odpowiedz
@stuj_bez_nug bardzo dobrze xD ja po remoncie mieszkania, część robiłem sam, część "flachowcy" i echhhh... Co się człowiek wkurzał przez nich to dramat, a i tak okazało się, że to nie tak, to nie tak, dlatego przy budowie wolę #!$%@? sam, ale przynajmniej nie płacić grubego hajsu xD
  • Odpowiedz
@stuj_bez_nug Naprawdę życzę jak najlepiej, ale jeśli możesz, nie wprowadzaj się na hura, bo sam wprowadziłem się jak już wszystkie brudne pracę były zrobione, nie miałem tylko listew wykańczających na schodach i zakrylowanych listew wykańczających w pokojach. I już uważam że mogłem poczekać na dokończenie tego, listwy na schodach zrobić mordęga bo wieczne bieganie do garażu na docięcie każdej listewki a i tak narobiłem syfu, i do dzisiaj rury z rekuperacji osadzone
  • Odpowiedz
@stuj_bez_nug a jeszcze jak miałem podłogi już kłaść, bo remont totalny, to podłogi trzeba było wyrównać, jak mi majster krzyknął 40zl od metra to mówię nie, po prostu #!$%@? nie xD sam wylałem podłogi i ess
  • Odpowiedz
  • 1
@MarioMAX masz bardzo dużo racji w tym co piszesz. Niestety mnie przed dokończeniem innych prac trzyma przede wszystkim hajs. Jestem już kompletnie wypłukany i nie stać mnie na zrobienie drugiej łazienki tak jak ja chcę, a po taniości nie widzę sensu. Listwy przypodłogowe chce z aluminium a to też kupę kasy kosztuje. Wszystkie inne prace też są dość kosztowne i dlatego muszą poczekać. Jak będę miał gdzie wie wyspać, wysrać i ugotować
  • Odpowiedz
  • 0
@liczaon no ja że względów finansowych musiałem wszystko zrobić sam. W całej budowie domu i budynku garażowo-gospodarczego ekipa zrobiła tylko wylewkę z miksokreta i ocieplenie dachu pianą PUR.
Wylewka w salonie ma 10mm różnicy, a łazience i pokojach po około 5mm i na dole brak zbrojenia rozproszonego (#!$%@? wie czy zabrakło im czy co) a goście od piany #!$%@? mi wszystkie profile od podwieszanego sufitu i był problem z klejeniem foli paroizolacyjnej.
  • Odpowiedz
@stuj_bez_nug: wybacz pesymizm ale ja bym zbierał na ortopedę i dentystę już dzisiaj z takimi schodami.
Pokaż bliżej jak rozwiązałeś łączenie głównej ramy ze stopniem. Bo z daleka wygląda jakby było "na styk", szczególnie jak staniesz na brzegu stopnia.
A jak będziesz barierkę mocował?
  • Odpowiedz
@obk: ja już trzecie schody będę robił a niektórzy widzę działają tak sprawnie jak Internet Explorer i komentują pewne wydarzenia z rocznym opóźnieniem - gratuluję refleksu
  • Odpowiedz
niech skończy to będzie można oceniać


@FejsFak: ahahahahhaa ale jestes bezczelny. U ciebie cala chata #!$%@?, a wogole co ja bede pisal z psychicznym ulungiem...
  • Odpowiedz