Wpis z mikrobloga

Mirki chce się pochwalić (). Dzisiaj skończyłem spawanie i szlifowanie schodów na pięterko. Koszt stali, paliwa, gazu i drutu do spawarki - niecałe 1200 zł.

Cholernie dumny jestem z siebie, bo kompletnie nie umiem w spawanie a tym bardziej w schody ( ͟ʖ)

Zostało jeszcze pomalować i przykręcić stopnice wykonane z fosztów po budowie, bo na dębowe mnie nie stać xD Jak mnie będzie stać, to wymienię na właściwe od stolarza albo znając siebie "centuś" weźmie górę i sam sobie skleję i wyszlifuję.

Pozwolę sobie zawołać @FejsFak do odbioru robót xD

#budujzwykopem #remontujzwykopem #stepujacybudowlaniec #chwalesie
stujbeznug - Mirki chce się pochwalić (。◕‿‿◕。). Dzisiaj skończyłem spawanie i szlifow...

źródło: temp_file8552850634989217679

Pobierz
  • 120
  • Odpowiedz
  • 0
@tomszczyk bufor robi za bufor ( )
A tak na poważnie grzałką nagrzewam 1500 litrów wody w buforze i potem to ciepło przez zawór trójdrożny pobieram pompką do podlogówki. I w sumie tyle xD
  • Odpowiedz
  • 2
@tomszczyk piec elektryczny grzeje jak ma zapotrzebowanie, nawet w nocy. Bufor mam ustawiony na grzanie do 80°C w godzinach od 9 rano do 15. Autokonsumpcja praktycznie całej dziennej produkcji. W innym wypadku odbieram od taurona tylko 70% tego co wyprodukowałem. Poza tym w pełni naładowany bufor starcza na 1 do 4 dni. W przypadku awarii prąd mogę dalej grzać póki mam zakumulowane ciepło.
  • Odpowiedz
@stuj_bez_nug grzać dom też możesz jak masz zapotrzebowanie, wtedy grzejesz wodę do tych 28-30 stopni jak jest potrzeba, ewentualnie cwu wyżej. Jaki sens grzania buforu? Awaria prądu kilka godzin to ci temp domu spadnie nawet nie o 1*. Bufor to strata, czy ma 500 czy 3000 litrów.
  • Odpowiedz