Wpis z mikrobloga

Jako, że po wyborach zmienia się w Polsce władza, a wraz z nimi myśl przewodnia, którymi kierują się przedstawiciele Państwa Polskiego to mam kilka pytań dotyczących dwóch kwestii, a mianowicie:

1.Co konkretnie musi zrobić Polska, aby uzyskać fundusze z KPO? Jakie rozwiązania prawne należy wdrożyć a których, zaniechać.
Jakie generalne rozwiązania musimy wprowadzić, żeby nie być skonfliktowani z całą UE czy poszczególnymi instytucjami unijnymi, aby relacje się polepszyły tj. abyśmy nie traktowali się wzajemnie z nieufnością czy wrogością?

2. Jak myślicie jak nowa władza rozwiąże problem blokad i protestów zorganizowanych przez polskich i ukraińskich kierowców? Jak ustosunkuje się do zdania UE, Ukrainy, protestujących ze strony polskiej, ukraińskiej czy protestujących z innych krajów europejskich, które podzielają zdanie protestujących w Polsce.
Czy szerzej, jak koalicja rządząca odniesie się i rozwiąże konflikt polsko-ukraiński dotyczący zboża, transportu oraz ogólne ochłodzenie relacji przy kryzysie zbożowy oraz po słowach Zełeńskiego na forum ONZ itd.

#kiciochpyta #kpo #uniaeuropejska #ue #ukraina #polska #polityka #ko #trzeciadroga #lewica #pis #rzad #niewiemjaktootagowac
  • 16
@kvas: Ad. 1 Nie trzeba wdrażać żadnych rozwiązań prawnych. Wystarczy, że instytucje zostaną obsadzone przez nowo wybraną demokratyczną władzę. NEO-KRS w kilka sekund stało się KRS. Tak trzeba zrobić z każdą instytucją obsadzoną pisowskimi pachołkami. Sejmowe uchwały są już w tych kwestiach gotowe.

Ad. 2 Myślę, że należy zastosować rozwiązania siłowe i wojsko z granicy Białoruskiej przekierować na Ukraińską, żeby rozgonić tą swołocz która protestuje i nie chce przepuszczać kierowców z
via Android
  • 0
@kogi 1. To również trzeba zrobić natomiast widziałem w mediach czy na wykopie wpisy i wypowiedzi zwykłych mirków oraz specjalistów, że zmiana władzy i samo odpolitycznienie urzędów, instytucji i sądów nie wystarczy, a trzeba wprowadzić jakieś przepisy prawne które życzy sobie UE (napisałem to jakby było UE nam coś narzucała wbrew nam, co nie było moją intencją ale nie wiem jak to napisać inaczej).
oraz dostosować prawo Polskie do prawa UE.

2.
Ukraina nie jest w UE i nie mamy z nią umów o wolnym handlu


@kvas: Oczywiście, że mamy, przecież właśnie na jej podstawie się ten handel odbywa.
@kvas: Wykopowi specjaliści mają rację, ale Przewodniczący Tusk powiedział, że wystarczy tylko samo objęcie władzy przez nowo wybraną demokratyczną opozycję i myślę, że ma tutaj 100% racji. KE zobaczy, że znowu wróciliśmy na tory praworządności i przyzna środki.

2. Prawa zostały przyznane Ukrainie przez Unię Europejską i musimy je respektować, bo jesteśmy członkami UE.
Wojsko i policja powinni zająć się tymi protestującymi kierowcami, żeby Ukraińscy mogli bez przeszkód wykonywać swoją pracę.
via Wykop
  • 0
@JPRW: To uproszczenie, chodzi o to, że Ukraina nie jest traktowana tak samo jak kraje UE, bo nie jest w UE. Tylko na podstawie umów, które nie są tak korzystne i jak widać do końca przestrzegane.
Ukraina nie jest traktowana tak samo jak kraje UE, bo nie jest w UE.


@kvas: Ukraina dostała dostęp do unijnego jednolitego rynku więc jest traktowana w tej kwestii tak jakby była w UE.
@kvas: Przykro mi, ale dałeś sobie wcisnąć jakąś ciemnotę. Sprzedaż i kupno ukraińskiego zboża przez polskie firmy jak najbardziej było legalne. Zresztą było też wcześniej, cała zmiana polegała na tym, że zniesiono cło.
via Wykop
  • 0
@JPRW: Było legalne, ale polscy i ukraińscy oligarchowie dorobili się na sprzedaży zboża technicznego, nie mów, że o tym nie słyszałeś. Wielokrotnie zostały przekroczone dozwolone normy, a zboże nie nadawało się nawet jako pasza dla zwierząt, podobnie było z węglem. Wiem, że wspierasz Ukrainę bezgranicznie, ale są pewne granice,
Było legalne


@kvas: XD Najpierw piszesz, że nie ma umowy o wolnym handlu z Ukrainą, potem przyznajesz, że jest. Potem piszesz, że Ukraina nie jest traktowana jak kraj członkowski UE, potem przyznajesz, że jednak jest. A teraz najpierw stwierdzasz, że nie można było sprzedawać ukraińskiego zboża, a potem przyznajesz, że jednak można.
Wiem, że uwielbiasz robić ekwilibrystyczne fikołki, ale są pewne granice.
via Wykop
  • 0
@JPRW: Z tego co wiem wynika, że nie istnieje umowa o wolnym handlu z Ukrainą, ale handluje się z nią na podstawie umów, które zawartych przez UE, jednak nie traktuje się jej na równi z krajami Unii Europejskiej. Wedle postanowień umów miał się odbyć tranzyt zboża, a nie jego sprzedaż, tym bardziej, że nie spełnia wymaganych norm.
Ad. 2 Myślę, że należy zastosować rozwiązania siłowe i wojsko z granicy Białoruskiej przekierować na Ukraińską, żeby rozgonić tą swołocz która protestuje i nie chce przepuszczać kierowców z Ukrainy. W głowie się to nie mieści jak można pozwalać na blokowanie rozwiązań przyjętych przez Unię Europejską.


@kogi: Chcesz siłowo rozganiać LEGALNY protest? Przecież to samobójstwo przed wyborami.