Wpis z mikrobloga

Nie mogę robić martwych ciągów i przysiadów też nie bardzo, bo mam problem z plecami. Na razie robię hip thrusty i single leg launge z nogą położoną wyżej. Macie jeszcze jakieś propozycje na nogi i tyłek czy te dwa ćwiczenia wystarczą?

#silownia #mikrokoksy
  • 8
@GIGANIETOPER: Właśnie Bułgary robię. Na maszynach to czasem jak jestem na siłowni to robię takie ćwiczenia na uda i na pośladki na takiej maszynie co się ściska udami (lub wypycha), ale ostatnio głównie w domu ćwiczę.
@Kyriakos: Miałam kiedyś parę razy coś jak przepuklinę, generalnie tak mocno potrafiło mnie walnąć właśnie po martwych ciągach. Jak nie robię to plecy dają radę, więc od dwóch lat sobie darowałam już w ogóle.
@JestemMisiem: wzmocnij miesnie brzucha, to troche pomaga utrzymac ledzwiowy w odpowiedniej pozycji, do tego hack squat, bulgary, wykroki, step-upy z ciezarem, leg-press na jedna noge, ogolnie cwiczenia wykonywane jedną nogą, dorzucisz cos na dwuglowy i powinno byc w porzadku
@JestemMisiem: polecam serie filmów/shorotów na youtube od SquatUniversity - np. https://www.youtube.com/shorts/1b8vYqgBPGg
w większości przypadków takie bóle pleców wynikają z nieumiejętnego oddychania i bracingu.

Jeżeli rzeczywiście nie możesz robić przysiadów i MC to nie ma problemu.

Na czwórki rób: hack squat albo leg press + leg extensions
Na pośladki: hip thrust/glute bridge + poślad działa przy głębokich przysiadach i leg pressach
Na dwójki: leg curl siedząc (lepiej niż leżąc na brzuchu) +