Wpis z mikrobloga

@snickers111a: Nie wiem ale da się zarobić na montażu i nagrywaniu i czy pozyskiwanie klientów jest trudne? Zainwestowałem w sprzęt ostatnio i jestem całkiem dobry w montażu bo zrobiłem parę projektów pro bono kiedyś i się ludziom podobało.
@specjalista_od_bytu da się zarobić i to dobrze, jednak z klientami jest problem bo masz bardzo dużą konkurencję aktualnie. Dobrze mieć zbudowane mocne portfolio i uderzać do lokalnych firm. Ja aktualnie większość zleceń mam z tego, że mnie inni polecają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@snickers111a: najlepiej otwarcie o tym porozmawiać i to wyjaśnić. Jako spec od SEO masz konkretny zakres obowiązków, a filmowanie nie jest w nim zawarte.
To, że ktoś Cie zatrudnia do jakiejś pracy nie znaczy, że automatycznie ma prawo do wszelkiej innej Twojej pracy za taką samą stawkę.

Ostatecznie to się sprowadza do tego na co obie strony się zgodzą. W końcu oni mogą wziąć kogoś innego, tańszego, jeśli Twoja stawka jest
@snickers111a: No to pewnie pociąg już odjechal. A mogłem na komunię poprosić o kamerę i iść w to od małego to bym dzisiaj siedział na górze pieniędzy montując dzieciakom filmy. A tak dzisiaj każda 15 latka umie se skleić daily routine. Zmarnowane życie
@specjalista_od_bytu: nie #!$%@?, branża szybko sie rozwija i zawsze znajdzie się miejsce na kogoś nowego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Więc bierz kamere, program do montażu i ucz sie robić zajebiste filmy. Potem nawet za darmo nagraj jakieś pojedyńcze filmy, żeby sie pokazać, potem będzie już łatwiej
@specjalista_od_bytu: no tak, tylko różnica polega na tym że ja się już na tym nie muszę znać, kombinować i poświęcać kilku godzin, bo mogę wyklikać to co chce w kilka minut zamiast bawić się w jakieś zaawansowane ustawiania, bo one są dobierane automatycznie. Wgrywasz pliki, wszystko się samo ustawia, dostosowujesz i gotowe.
no dziwnie dać inną stawkę, ale też dziwnie robić coś, do czego nie zostałem zatrudniony. Programy moje do montazu - jedynie co otrzymam to nagrania z ekranu innych pracowników


@snickers111a: no to juz podstawa ze firma nie daje oprogramowania itd.
A jesteś na umowie o pracę, zleceniu czy B2B? Dodatkowe zlecenie w ramach UOP wykonuje się w ramach obowiazków na etacie, jeśli masz wystawić FV to musisz to uzgodnić. Wystawienie faktury bez uzgodnień może yc podicągnięte pod wyłudzenie ;)