Wpis z mikrobloga

Kto z Was inwestuje w ETF, szczególnie amerykańskie? Jak oceniacie stopę zwrotu swoich portfelów w porównaniu choćby do zwykłych lokat bankowych? Skąd czerpiecie wiedzę o konkretnych spółkach do inwestycji? Założeniem jest dość bezpieczne i stabilne inwestowanie, z comiesięcznymi zyskami (wypłaty).

#inwestycje #inwestowanie #inwestujzwykopem #finanse #finanseosobiste
Tino - Kto z Was inwestuje w ETF, szczególnie amerykańskie? Jak oceniacie stopę zwrot...

źródło: 7561443a-d5de-5bbd-9f62-59a8a1b6fbf0_og_1200_630

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@Tino: Również mogę polecić Inwestomat. Wrzucał chyba nawet rankingi różnych ETF'ów. Ja osobiście nie szukam jakichś egzotycznych ETF'ów, tylko MSCI ACWI (IUSQ.DE). Co do zysków się nie wypowiem, bo pierwsze ETF'y kupiłem 31 października. Ale są historyczne dane i możesz zobaczyć jak to wygląda.
  • Odpowiedz
@Tino:

Kto z Was inwestuje w ETF, szczególnie amerykańskie?

Co masz na myśli przez amerykańskie? Jeśli posiadające amerykańskie firmy to tak, bo kupuję ETFa na cały świat, a tam 60% to USA. Jeśli notowany na giełdzie amerykańskiej to nie.

Jak oceniacie stopę zwrotu swoich portfelów w porównaniu choćby do zwykłych lokat bankowych?

Robię to od 2,5 roku. To zbyt krótki okres by porównywać w przypadku akcji. Zobaczę za ~5-10 lat. Ale
  • Odpowiedz