Wpis z mikrobloga

Warto zabawić się w świadomy sen w kwestii kreatywności? Od wielu lat zajmuje się sound-designem, realizacją dźwiękową i coś tam sobie produkuję po godzinach do szuflady.
Czasami brakuje mi inspiracji, chciałbym z czystej ciekawości zobaczyć czy świadomy sen pozwoli mi pokazać nowe horyzonty.

Czy warto się w to zabawić z konkretnym nastawieniem tak jak w moim przypadku? Czy raczej to narzędzie czysto for fun?
Bardzo zależy mi na wypowiedziach osób które najlepiej regularnie praktykują świadomy sen - będę bardzo wdzięczny.

#swiadomysen #spanie #sen
  • 5
@GwachQar: Moim zdaniem tak, w swojej książce LaBerge opisywał, że LD pomaga z kreatywnością w różnych dziedzinach , możesz też zainkubować sen, w ten sposób będziesz mieć nieświadomy sen o podanej tematyce
@Nemayu @billuscher

Generalnie jestem pełen nadziei. Dziś próbowałem wprowadzić się w świadomy sen techniką wild i jest myślę nieźle. Przez ciało, a szczególnie przez nogi przechodziła fala skurczy. Przed oczami na początku pojawiały się niezrozumiałe kształty, jakieś plamy, kropki, błyski. W pewnym momencie zrobiło mi się jasno jakby ktoś zapalił światło w sypialni, a ja bym to obserwował przez zamknięte oczy, ale jestem pewien, że różowa spała obok. Pojawiały się niewyraźne twarze,
@GwachQar: Znaczy, że idzie dobrze. Pamiętaj nie ruszać gałkami ocznymi jak widzisz obrazy, hipnagogi. Znaczy nie pamiętaj, ale po prostu nie ruszaj, bo jak pamiętasz, żeby nie ruszać to też nie do końca dobrze.