Wpis z mikrobloga

#przegryw #programista15k

Zbudować dom, kupić furkę, porobić jakieś inwestycje aby miesięcznie wychodziła ta średnia krajowa i na emeryturkę w wieku 35-40 lat.

Ewentualnie otworzę sobie jakiś car detailing, bo fajnie by było pracować z supersamochodami.
  • 12
  • Odpowiedz
@xmadesio: znam chłopaków co otwierali warsztaty samochodowe bo chcieli tuningować sportowe auta. Teraz montują instalacje LPG w oplu corsa.
Tak to już u nas jest. Detaling u seby w 20 letniej 316i.
  • Odpowiedz
  • 0
@WyjmijKija:
24lvl - 6k na rękę pierwsza praca od 3msc (zdalnie - nie wynajmuje nic)

16 lat pracy gdzie średnio odkładam 10k/msc daje mi 2mln (liczę po obecnych kwotach bez inflacji, inwestowaniu tych środków przez 16 lat etc.)

Dom - 800k
Samochód 200k
1mln - inwestycje (jeszcze nie wiem co)

Mając dom, samochód etc do życia będę potrzebował pieniądze tylko na jedzenie, opłaty i jakieś wycieczki, które to dostarczą mi inwestycje.
  • Odpowiedz
@xmadesio: ja np. Mam 37lat, dom nowo wybudowany, bez kredytu, samochod 10letni, Zero dlugow I kredytow.
Roczne przychody okolo 250tys zl I teraz zastanawiam sie co dalej. Jak to rozegrac zeby po 50 móc przejsc na emeryture. W co inwestowac...
  • Odpowiedz
  • 0
no ale to ile zamierzasz zaraz zarabiac ze uwazasz ze jest mozliwe odkladanie 10tys/miesiac?


@observatore_86:
Żeby odkładać 10k/msc muszę zarabiać 12-13k, bo teraz zarabiając 6k odkładam 4,5-5k
  • Odpowiedz
6-7lat, obecnie wyciaga jakies 13-14tys ale to b2b


@observatore_86: ale kiepska stawka xD 10k na rękę bez urlopów, licząć urlopy to 8k netto miesięcznie i nie możesz chorować, gdy chorujesz to 6k na rękę ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
rozumiesz ze mieszkasz z rodzicami

@observatore_86:

Nie, mam kawalerkę 35m2 w miasteczku 5-8k mieszkańców w kredycie od końca 2018 i sobie spłacam.

Wcześniej pracowałem w januszexie i rodzice wzięli na siebie kredyt na moje mieszkanie za +/- 120k a teraz jest warte koło 200k.
Zarabiając 3k spłaciłem ponad połowę i zostało jakieś 40k, wiec na luzie.
  • Odpowiedz
@xmadesio: no czyli tak jak myślałem, dzieciak, co buja w obłokach

16 lat pracy gdzie średnio odkładam 10k/msc daje mi 2mln (liczę po obecnych kwotach bez inflacji, inwestowaniu tych środków przez 16 lat etc.)


Jak chcesz odkładać 10k/msc jak zarabiasz 6k póki co. Czyli już ci się rozjeżdża w #!$%@?.

Dom - 800k


Dom 800k? Który mamy rok? Ja kupiłem 3 lata temu bliźniaka, który z wykończeniem kosztował milion, a ceny
  • Odpowiedz