Wpis z mikrobloga

Jestem ciekaw czy jakby zrobić model pracy jak USA czyli brak płatnych urlopów, l4, urlopów macierzyńskich dla matek to czy zarabialibyśmy więcej z tytułu że pracodawca nie musiał być odprowadzać do państwa tych składek?

No właśnie też mi się wydaje że nie, podatki są jakie są lecz niwelują w miarę różnice między największym a najmniejszym, przecież nikt by wtedy nie dał więcej kasy tylko normalna stawka rynkowa a zwykły szary pracownik nie miał by żadnych przywilejów

#praca #pracbaza #polska #pieniadze

Zarabialibyśmy więcej gdyby zrobić jak w USA?

  • Tak 20.2% (24)
  • Nie 79.8% (95)

Oddanych głosów: 119

  • 14
@wap_eeL:

zależy, są przypadki gdzie możesz się umówić, że przechodzisz na B2B u dostajesz więcej netto a przy okazji pracodawca płaci mniej


I co to zmienia w tym przypadku? Baza będzie niższa i tak
@Herato: Tylko za tym idzie to że chętniej otwierasz swoją działalność bo nierobowi nie musisz opłacać 40% brutto, więc nawet jak 20% z tego zostanie u ciebie a 20% u pracownika to nadal jest to sytuacja win-win.
@Herato: Ja raczej jestem ciekaw jak długo w przypadku wprowadzenia takich warunków zajęłoby polskim, antyspołecznym januszowskim łbom dotarcie do konstatacji, że trzeba się organizować, tworzyć związki zawodowe, walczyć o stworzenie cywilizowanego systemu, w którym wszystkie asy w rękawie nie należą tylko do dorobkiewiczów i ich poganiaczy itd. Niestety mam wrażenie, że zajęło by to bardzo dużo czasu ¯\(ツ)/¯
@Herato: wystarczy zrobić prosty test - zatrudnij się na czarno lub śmieciówkę - w teorii powinieneś więcej zarabiać nie mając umowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To już było milion razy przerabiane - nie, pracodawca nie zapłaci ci więcej jak mu podatki obniżysz, tak samo jak nie płaci ci więcej gdy robisz u niego na czarno albo na śmieciówce zamiast na UoP ( ͡° ͜ʖ ͡
@Herato: xDDD
ale czemu rozpatrujecie jakiś magiczny przypadek, że janusz ma wam dać z buta podwyżkę o 3k, jak tu chodzi o to, ze stawka rynkowa by się zwiększyła ze względu na konkurencję