Wpis z mikrobloga

#tomaszchic

Obejrzałem ten dzisiejszy program i te głupoty, które wygadywał ten ich profesjonalny mecenas to już przesada xD

Po 1. Okres ochronny (od eksmisji) nie ma zastosowania, jeżeli delikwentowi, który ma być eksmitowany został zapewniony lokal socjalny.

Po 2. Jeśli sąd orzekł, że delikwent ma prawo do lokalu socjalnego, a gmina na nasze żądanie go nie wskaże bo aktualnie nie ma go w swoich wolnych zasobach, to przysługuje nam roszczenie odszkodowawcze do gminy (w programie nie było o tym ani słowa)

Po 3. Nie słuchajcie tych bzdur, że jeżeli umowa najmu już się zakończyła, to właściciel może się wprowadzić do delikwenta i nie naruszy miru domowego xD (no chyba, że chcecie mieć problemy z prawem)

nie wiem skąd tego Pana wytrzasnęli, ale było widać, że nie ma pojęcia o czym mówi
  • 9
  • Odpowiedz
ad2

w programie nie było o tym ani słowa


@DEATHSTROKEBACK: ponieważ w programie wlaściciele mieszkania mówili, że nie złożyli tego jeszcze do sądu. Podkreślano to 2 razy
  • Odpowiedz
@qwe_: tak, wiem, ale skoro prowadzili narrację, że prawo w Polsce jest takie, że w takiej sytuacji nie da się nic zrobić, to ten mecenas mógłby przedstawić to tak jak to wygląda w praktyce
  • Odpowiedz
@DEATHSTROKEBACK: to prada. Ale zaskoczyło mnie, gdzie mówił, że takie sprawy o eksmisje trwają od kilkunastu miesięcy do 10 lat. Serio? Co tam ku**wa trwa tak długo? W 10 lat to SpaceX zbudowało rakietę wielokrotnego użytku.
  • Odpowiedz
@qwe_: chyba sprawy w sadzie nie miałeś ja trzy razy jeździłem i za każdym razem coś było co uniemożliwiało rozpoczęcie a to źle coś wysłali a to kogoś nie byli a to jeszcze coś haha ja miałem przypadek że Sąd dwa razy źle pisma z powiadomieniem wysłał nie na ten adres i za każdym razem się orientowali na sprawie i ponownie przekładali, a to ktoś chory prosta sprawa prawie 2 lata
  • Odpowiedz
  • 1
@qwe_ teraz ogólnie prawie wszystkie postępowania przed sądem tyle trwają xd samo to, że sąd musi doręczyć takiemu chicowi pozew (jak ten jest cwaniakiem to celowo nie będzie go odbierał), już nie ma fikcji doręczeń więc ten właściciel będzie zobowiązany do doręczenia mu pozwu przez komornika itd itd
  • Odpowiedz
@qwe_: jakis czas temu czytalem o bylym windykatorze, co wynajmowal dobre domy Dolnoslaskim> przypadek z Jeleniej Gory, ale mieszkal w roznych miastach

znal wszystkie kruczki prawne, mieszkal na krzywy ryj, wynajmowal na spolke- w 7-8 lat mieszkal w kilku roznych domach, dlugi na 430k plus odsetki, nie do sciagniecia, rozdzielnosc majatkowa z zona, dlugi na spolke etc

jak ktos umie kombinowac, to polskie prawo nie scignie takich
  • Odpowiedz