Wpis z mikrobloga

@jegertilbake: Ludzie są jak wirusy ( bakterie ) pasożyty dla organizmu jakim jest ziemia. Jedna mniej szkodliwe inne pomocne a jakiś odsetek śmiertelnie niebezpieczne. Ziemia jak to Nasz organizm podczas choroby podnosi temperaturę aby zwalczyć chorobę.
Problem drugi, ten większy - jakim #!$%@? wyszło im odchylenie standardowe ujemne? Sigma (czyli wartość odchylenia standardowego) nie może być ujemna, jest to matematycznie niemożliwe.

@KaiserBrotchen:

Bo poruszamy się w obrębie zjawisk urojonych ¯\(ツ)/¯

W ogóle to co za pomysł, żeby obliczać SD dla danej spoza datasetu, czemu to ma służyć i co właściwie ten wykres ma pokazywać?

@KaiserBrotchen: Trochę brakuje mi słów, bo nie wiem jak mam Ci prościej
@Morf raczej spiskiem jest to, że jesteśmy w stanie coś z tym zrobić. Musimy się przyzwyczajać i dostosować do zmiany temperatur tak jak to zawsze robiono na Ziemii.
protip jest juz za pozno i kazdy wlacznie ze mna zdechnie posrednio z przyczyn powiazanych ze zmianami klimatu a nie smiercia naturalna xD Szkoda, ze nie bedzie momentu w ktorym bede mogl powiedziec a nie mowilem, ale jakos to przeboleje


@jegertilbake: Bo temperatura o 2 stopnie wzrośnie i trochę częściej będą tornada i inne zjawiska które będą przewidywane z dużym wyprzedzeniem, tak że każdy będzie mógł uciec do schronu w porę?
System kapitalistyczny, ktory jest oparty o nieskonczony wzrost na planecie ze skonczonymi zasobami jest uposledzony z zalozenia i skazany na porazke.


@jegertilbake: Miliard razy słyszałem ten argument, poważnie uważasz, że zasoby za powiedzmy 100 000 lat będą miały jakiekolwiek znaczenie? Recykling, podbój innych planet, drukarki 3d, mówi to panu coś?